FESTİVAL

Farklı Perspektifler Film Festivali

Farklı Perspektifler Film Festivali Başvuruları Devam Ediyor

Katadrom Kültür, Sanat ve Sosyal Politikalar Derneği tarafından düzenlenen “6. Uluslararası Farklı Perspektifler Film Festivali’’ 10 – 15 Nisan 2018 tarihleri arasında İstanbul’da başlıyor.

2018 Şehirleri İstanbul, Berlin, Yogyakarta, Vancouver, New York
Uluslararası ağı her yıl gittikçe büyüyen festival, Endonezya’daki KDM ortaklığıyla düzenlediği Yogyakarta’daki gösterimlerini kalıcı hale getirirken, İstanbul’daki gösterimlerinden sonra özel seçkilerle dünyanın pek çok şehrinde yıl boyunca devam edecek. Bu yıl festivalin rotasına Kuzey Amerika’nın iki büyük şehri; New York-ABD ve Vancouver – Kanada da dahil oluyor.

 
Ana Tema ”Yaban”

Her yıl ulusal ve uluslararası gündemin içinden sosyal bir meseleye odaklanan festivalin 2018 teması başta her yönüyle çevre ve insan olmak üzere; doğadaki ve şehirdeki yabanıl yaşamı, şehirler ve her türlü konuklarını, insanın çevre ve yaban hayat üzerine etkilerini konu alan sinemacıların izlenimlerine yer vermek amacıyla ”Wild/ Yaban” olarak belirlendi.

Yüzün üzerinde kısa filmin gösterileceği festivalde filmler; çevre ve her yönüyle vahşi yaşama odaklanan Yaban, kültürel görüş ve yaşam farklılıkların ortaya konduğu Kültürel Bakış, değişimin kendisine, düşüncesine ve pratiklerine yoğunlaşan Değişim Deneyimi, hayatın absürt ve mizahi yönlerinin konu edinildiği filmlerinin yer aldığı Gülünç, güçlü kadın öykülerini ve deneyimlerini anlatan Mor Portreler, her türlü ötekileştirmeye ve ayrımcılığa karşı Şemsiye, çocuklara dair filmlerin yer aldığı Kaleydoskop ve geçmiş ve nostaljiye odaklanan Çok Uzak Çok Yakın gibi bölüm başlıkları altında izleyiciyle buluşacak.

10-15 Nisan 2018 Tarihleri arasında gerçekleşecek festivale başvurular 16 Şubat 2018 Cuma akşamına kadar https://filmfreeway.com/icpsff adresinden yapılabiliyor.
Son Başvuru Tarihi: 16 Şubat 2018

 
Festivalle ilgili detaylı bilgi festivalin resmi web sayfası www.icpsff.com  ya da www.katadromart.com adreslerinden alınabilir.

Farklı Perspektifler Film Festivali Başvuruları Devam Ediyor

Çok Okunanlar

File not found.

Türkiye'nin en zengin içerikli Kültür Sanat portalı.

Tüm haberlerimizi Cinemaximum Sinemalarında ücretsiz dağıtılan dergimiz ile de takip edebilirsiniz.

Copyright © 2016 Kültür Sanat. Türkiye'nin en eğlenceli Kültür Sanat dergisi.

YUKARI