SİNEMA

Hayvan Mezarlığı Yeniden Çekiliyor

hayvan-mezarligi

Stephen King’in unutulmaz romanı Hayvan Mezarlığı yeniden çekiliyor

Hayvan Mezarlığı Yeniden Çekiliyor. 5 Nisan 2019’da vizyona girmesi planlanan efsane korku filminden görüntüler gelmeye başladı.

Korku filmi severler ve 90’lı yıllarda çocukluk geçirmiş olanlar için Hayvan Mezarlığı ( Pet Sematary)  filminin yeri çok ayrıdır. Korku filmleri denildiğinde ilk akla gelen kişi tartışmasız  Stephen King’dir. Usta edebiyatçının 1983 tarihli aynı isimli müthiş romanından 1989’da sinemaya uyarlanan film,  11 milyon dolar bütçeyle Mary Lambert tarafından çekilmiş ve toplamda 58 milyon dolar gişe yakalamıştı.  1992’de Pet Sematary II adıyla bir devam filmi de gelmesine rağmen, bu film ilk filmin başarısının yanına bile yaklaşamadı.
Ve 25 yılın ardından Hayvan Mezarlığı yeniden çekiliyor. Paramount Pictures yapımcılığındaki filmin yönetmenliğini Starry Eyes (Şeytanın Gözleri)’nden hatırladığımız Dennis Widmyer ve Kevin Kolsch ikilisi üstlendi. Filmin vizyon tarihi ise 5 Nisan 2019 olarak açıklandı. Senaryosunu Jeff Buhler’ın yazacağı filmin yapımcıları ise Lorenzo di Bonaventura, Mark Vahradian, Steven Schneider ve Alexandra Loewy’den oluşuyor.

Hayvan Mezarlığı, bir hayvan mezarlığının tam yanına taşınan Creed ailesinin trajedisini konu ediniyor. Bu mezarlık, aslında yeniden canlanma gücü olan gizemli yerlilerin gömülü olduğu toprakları barındırıyor. Yeni evlerine taşıdıktan kısa bir süre sonra bir kaza sonucu oğlunu kaybeden Dr. Louis Creed’in oğlunu geri getirmek için bu eski kızılderili mezarlığına oğlunu gömmesi, kolay kolay hafızlardan silinmeyecek bir terör dalgasının da başlangıcı oluyor.

 

Çok Okunanlar

404 Not Found

Server Error

404

Page Not Found

This page either doesn't exist, or it moved somewhere else.


That's what you can do

Türkiye'nin en zengin içerikli Kültür Sanat portalı.

Tüm haberlerimizi Cinemaximum Sinemalarında ücretsiz dağıtılan dergimiz ile de takip edebilirsiniz.

Copyright © 2016 Kültür Sanat. Türkiye'nin en eğlenceli Kültür Sanat dergisi.

YUKARI