SİNEMA

İstanbul Modern Sinema’da Almanya’dan Yepyeni Filmler

Return to Montauk, Rückkehr nach Montauk

İstanbul Modern Sinema, Almanya’dan Yepyeni Filmler seçkisiyle izleyicileri günümüz Alman sinemasının öne çıkan yapımlarıyla buluşturmaya devam ediyor.

İstanbul Modern Sinema’da Almanya’dan Yepyeni Filmler 2

Programda bu yıl öne çıkan yapımlardan birisi usta yönetmen Volker Schlöndorff’un yeni filmi Unutulmayan Aşk (Return to Montauk). İsviçreli ünlü yazar Max Frisch’in ülkemizde de yayımlanan uzun hikâyesi Montauk’tan uyarlanan bu film, 60’lı yaşlarındaki yazar Max Zorn’un yeni kitabının tanıtım turnesi sırasında eski sevgilisi Rebecca’yla karşılaşması üzerine gelişen olayları konu alıyor.
Bu yıl Altın Ayı için yarışmış, 20. yüzyıl sanat tarihinin en önemli figürlerinden Joseph Beuys’un hayatını ve yapıtlarını konu alan Andres Veiel imzalı Beuys da yine program kapsamında sinemaseverlerle buluşacak. Televizyon filmlerinin kamera arkasını ve oyunculuk mesleğinin inceliklerini konu alan ve Nicolas Wackerbarth’ın yönettiği Kasting (Casting), seyirciyi elektronik müzik dünyasına davet eden Romuald Karmakar’ın yeni belgeseli Gece Almanya’yı Düşünürsem (Denk ich an Deutschland in der Nacht) ve her geçen yıl zorlaşan bir meslek olan öğretmenliği mercek altına alan Jakob Schmidt imzalı Öğretmenlik Zor Zanaat (Zwischen den Stühlen) de programda yer alan filmlerden.

İstanbul Modern Sinema, Goethe-Institut Istanbul işbirliği ve Sinema Sponsoru Türk Tuborg A.Ş’nin katkılarıyla dokuzuncusunu düzenlediği Almanya’dan Yepyeni Filmler seçkisi 30 Kasım-10 Aralık 2017’de sinemaseverleri bekliyor.

Çok Okunanlar

404 Not Found

Server Error

404

Page Not Found

This page either doesn't exist, or it moved somewhere else.


That's what you can do

Türkiye'nin en zengin içerikli Kültür Sanat portalı.

Tüm haberlerimizi Cinemaximum Sinemalarında ücretsiz dağıtılan dergimiz ile de takip edebilirsiniz.

Copyright © 2016 Kültür Sanat. Türkiye'nin en eğlenceli Kültür Sanat dergisi.

YUKARI