SİNEMA

‘Karanlığın Sol Eli’ dizi film oluyor

LOS ANGELES - DEC 15: Ursula Le Guin at home in Portland, Origon, California December 15 2005. (Photo by Dan Tuffs/Getty Images)

Usta yazar Ursula K. Le Guin’in ünlü bilim kurgu romanı ‘Karanlığın Sol Eli’ televizyon dizisi olarak ekranlara gelecek.

KARANLIGINSOLELI1‘Bilimkurgu’nun en önemli iki ödülü olan Hugo ve Nebula’yı kazanarak kısa zamanda türünün klasikleri arasına giren Karanlığın Sol Eli, televizyon dizisi olacak. Dizi projesinin başındaki isimler ise Andrew Marcus ve Ray Ricord. Dizi senaryosunun henüz kim tarafından kaleme alınacağı bilinmezken dizi projesinin uyarlama aşamasında yazar Le Guin de aktif rol alacak. Karanlığın Sol Eli, dünyamıza çok benzeyen Kış adlı bir gezegende geçer ve yılın en sıcak zamanlarında bile yarı-kutup iklimi yaşanır. Gezegenin tüm sakinleri çift cinsiyetlidir. Cinsel kimliğin bir statü ya da güç aracı olarak kullanılmadığı bu gezegende kişiler yılın belli bir döneminde o anki hormonal durumlarına göre erkek ya da kadın olmaktadırlar. Bir gün Kış’a uzaydan bir erkek elçi gelir ve onların da katılmasını istediği bir gezegenler birliğinden söz eder. Elçinin gelişiyle birlikte yerli ile yabancı, erkek ile dişi, benzerlik ve benzemezlik, parça ile bütün arasındaki ilişki ve çelişkiler insanlardaki karşılıklarını bulup yaşamaya başlar… Dizinin ekrana geliş tarihi ise henüz açıklanmadı.

Çok Okunanlar

404 Not Found

Server Error

404

Page Not Found

This page either doesn't exist, or it moved somewhere else.


That's what you can do

Türkiye'nin en zengin içerikli Kültür Sanat portalı.

Tüm haberlerimizi Cinemaximum Sinemalarında ücretsiz dağıtılan dergimiz ile de takip edebilirsiniz.

Copyright © 2016 Kültür Sanat. Türkiye'nin en eğlenceli Kültür Sanat dergisi.

YUKARI