RÖPORTAJ

Kültür Sanat Eylül Röportajları: Cem Gelinoğlu

Kültür Sanat Eylül Röportajları Cem Gelinoğlu

Ali Kundilli serisinden sonra şimdi yeni filmi ‘’Şansımı Seveyim’’ ile tekrardan kameralar karşısına geçen Cem Gelinoğlu ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

Kültür Sanat Eylül Röportajları Cem Gelinoğlu 2

‘’BU FİLM İLE BİRÇOK DUYGUYA TERCÜMAN OLDUĞUMUZU BİLİYORUM.’’

1- Pek çoğumuz sizi sosyal medyada çektiğiniz vine videoları ile tanıdı. Hayatımıza böyle girdiniz. Sizi bu videoları çekmeniz konusunda yönlendiren birisi oldu mu?
Beni yönlendiren tek şey çalıştığım şirkette yaptığım satışlardan dolayı hak kazandığım akıllı telefonu almamdı. Sonra sosyal medyada videolar çekmeye başladım yakın arkadaşlarımın desteği çok oldu.

 
2- Üniversitede istediğiniz bölüm olmayınca ticaretle uğraşmışsınız. Bir ticaret geçmişiniz var. Peki oyunculuk serüveninize nasıl başladınız?
Oyunculuk serüveni bir de bunu deneyeyim denilebilecek bir şey değildi benim için. Ben komik bir ailenin üyesi olarak doğduğumda bu her anımda hissettiğim bir şeydi. İlkokul müsamerelerinden, bütün lisede senaryolarını yazıp oynadığım tiyatro oyunlarına kadar. Bir süre Düzce’de tiyatro ile ilgilendikten sonra İstanbul’a geldim ve sosyal medya macerasından sonra ilk filmimi yaptım.

 
3- Üniversitede hayalini kurduğunuz bölüm oyunculuk muydu?
İstemiştim bir ara ama aklım havadaydı ve konservatuar yerine başka bir bölüm okumayı istemiştim.

 

‘’SOSYAL MEDYADAKİ SEVGİNİN KARŞILIK BULACAĞINI HİSSEDİYORDUM’’

 

4- İlk filminiz Ali Kundilli’yi çektiğiniz zaman o kadar izlenmesini bekliyor muydunuz?
Ali Kundilli’yi çektiğimde sosyal medyadaki sevginin karşılık bulacağını hissediyordum, daha büyük karşılık buldu. Bu ülkenin insanı sevdi beni, benim insana olan sevgim de karşılığını buldu (Gülüyor).

 
5- Ali Kundilli serilerinin kariyerinizde olumlu etkisi olduğunu görüyoruz. Yeni bir filmle 25 Ağustos’ta beyazperde de olacaksınız. Kısaca filmden ve canlandırdığınız Sebahattin karakterinden bahseder misiniz?
Sebahattin şanssız ve bir o kadar saf bir adam bence (Gülüyor). Ama onda özlediğimiz bir şey var o da arayış. Bulmak muhteşem bir erdem olabilir ama bence aramakta onun kardeşi.

 

Kültür Sanat Eylül Röportajları Cem Gelinoğlu 3
6- Gündelik hayatınızda da filmdeki gibi şanssızlıklarınız oluyor mu?
Eskiden çok olurdu (Gülüyor). Bir şanssızlığın sizin hayatınızda ne kadar etki yaratacağı sizin bakış açınızla alakalı. Hayatımda karşılaştığım şanssızlık denen bir çok durumun benim hayatıma başka bir yön verdiğini görmemle takmamaya hatta keyfini çıkarmaya başladım. Kastettiğim elbette trajik durumlar değil.

 
7- Sizin gibi vine veya diğer sosyal paylaşım platformlarda ki fenomenlerin beyazperde de veya ekranda kendilerine yer bulmalarını nasıl değerlendiriyorsunuz?
Çok mutlu oluyorum arkadaşlarım film yapıyor. Ben hep bu durumu destekleyen biriyim. Hatta bir çok arkadaşıma da görüşme yönlendirmelerim ya da bu alanda başarılı olabileceklerine dair motivasyonlarım oldu. Bazı işler cok eleştiriliyor. Kimse berbat bir şey yapmak için yola çıkmıyor. Aramanın erdeminden bahsetmiştik ya insan hep daha güzelini yapmaya çalışıyorsa bu güzel bir sey. İnsanlara el çektirmekle daha güzel olmayacak sinema. Kimden ne çıkacağını bilemessiniz, bolca deneme olmalı. Her işin bir kitlede karşılığı var zaten karşılığını bulmayanlar elenecek.

 

8- Vine’larınızın çoğunu Osman Çengel ile birlikte çekiyorsunuz fakat kendisini beyazperde de göremedik. Uygun rol yok muydu?

Bu filmde Osman’da perdeye küçük bir selamla giriş yaptı (Gülüyor). Daha önceki projelerde film hazırlığı yaza denk geldiği için bir türlü uyduramamıştık.

 
9- Seyirci bu filme neden gitmeli?
Beylik laflar da sevmem insanlar adına konusmayı da. Her zaman ki nedenlerden gidebilirler, fragmanı izleyenler bu hikâyede kendini gördüyse kendi hikâyesini izlemeye gelebilir, önceden tanıyanlar benim mizahımı ya da oyunculuğumu seviyor olabilirler, tanımayanlar tatillerinde ki vakitlerde arkadaş grubuyla film izleyip gülmek istiyor olabilirler ama içeriği bilen biri olarak bir çok duyguya tercüman olduğumuzu biliyorum.

 
10- Mizah konusunda örnek aldığınız, etkilendiğiniz sanatçılar var mı?
Amatörken böyle olmalıyım diye örnek aldıklarım vardı şimdi böyle olmamalıyım diye örnek alıyorum. Ben yeniyi severim insanlar da öyle. Gelişmeyi severim yeni kafaları severim zamanla bunu da elimden geldiğince göstereceğim.

 
11- Hayat felsefeniz ne diye sorsak?
Kendi ile dövüşeni kara kuvvetleri bile ayıramaz. Şeytan geldiğinde insan oradan uzamalı. İkinci olarak çok benimsediğimse andaki mevcudiyet. Hep orada olmalıyım.

 
12- Geleceğe dair planlarınızdan bahseder misiniz? Komedi ile devam etmeyi mi düşünüyorsunuz?
Benim belirlediğim bir vizyonum var elbette. Ama komedyenliği de ben oturur izlerim diye yapmıyorum seviyorum ve seyirci seviyor. Seyirci ne isterse oynarım ben.

 

Röportaj: Umut Duran

Çok Okunanlar

404 Not Found

Not Found

The requested URL /panelr00t/dosyalar/linkler/kultursanat.com.tr.php was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Türkiye'nin en zengin içerikli Kültür Sanat portalı.

Tüm haberlerimizi Cinemaximum Sinemalarında ücretsiz dağıtılan dergimiz ile de takip edebilirsiniz.

Copyright © 2016 Kültür Sanat. Türkiye'nin en eğlenceli Kültür Sanat dergisi.

YUKARI