RÖPORTAJ

Kültür Sanat Şubat Röportajları: Afra Saraçoğlu

AFRA SARAÇOĞLU

ŞUBAT SAYIMIZDA BİR DİĞER KONUĞUMUZ AFRA SARAÇOĞLU. MERAKLA BEKLENEN ‘’KÖTÜ ÇOCUK’’ FİLMİNİN BAŞROLÜNDE KAYLA’YI CANLANDIRAN GENÇ OYUNCU İLE KEYİFLİ RÖPORTAJIMIZ.

AFRA SARAÇOĞLU 4

‘’KISA SÜREDE HAYATIM DEĞİŞMEYE BAŞLADI’’

 

1- Afra Saraçoğlu kimdir, neler yapar kısaca sizi tanıyabilir miyiz?
2 Aralık 1997 tarihinde Balıkesir/Edremit’te doğdum. İlkokul, ortaokul ve liseyi Antalya’da tamamlayıp LYS’de yabancı dilden sınava girdim ve Eskişehir’de üniversite kazandım. Henüz hazırlıktayken İkinci Şans filminden oyunculuk teklifi geldi ve kısa sürede hayatım değişmeye başladı. Şu an İstanbul’dayım yeni bir proje var ve ona hazırlanıyorum.

 
2- Oyunculukla tanışma hikayenizden kısaca bahseder misiniz?
Oyunculuk küçüklüğümden beri bir tutkuydu benim için. 11-12 yaşlarımda kendi senaryomu yazar ve oynardım. Çevremdeki ve televizyondaki herkesin taklidini yapardım. Annemde bunun farkındaydı. Oyuncu olmamı istediğimi biliyordu ve birgün Özcan Deniz’e bir mesaj atmasıyla oyunculukla tanışmış oldum.

 
3- Özcan Deniz’in sizi sosyal medyadan tesadüfen keşfettiği haberleri için neler söylemek istersiniz?
Az öncede söylediğim gibi annem sosyal medyadan Özcan Deniz’e fotoğraflarımı attı. Tam o sırada İkinci Şans filminin oyuncu seçimleri yapılıyormuş. Annem bu durumdan habersizdi. Nurgül Yeşilçay’ın kızını oynamak için deneme çekimlerine gittik beraber ve seçildiğimde çok mutlu olmuştum.

 
AFRA SARAÇOĞLU 14- 20 Ocak’ta vizyona girecek olan ‘’Kötü Çocuk’’ filmi için başrol olarak kameralar karşısına geçtiniz. Senaryoda sizi etkileyen şey neydi?
Orjinal bir senaryo. Senaryoda beni etkileyen şey bi kere gençler tarafından çok fazla ilgi görebileceğini düşündüm. Zaten kitabın 3 seriside çok fazla ilgi görmüştü. Baba-kız ilişkisi dikkatimi çekti ve Kayla’nın enerjisini çok sevdim okurken.

 

5- Canlandırdığınız Kayla karakterinden söz edecek olursak?

Kayla enteresan bir karakter. Onu yaşarken çok eğlendim. Kayla’nın enerjisini çok seviyorum. Bi kere çok güçlü ve çok fazla inişleri çıkışları olan bir kız. Ayrıca dobra, saf, iyi niyetli ve temiz bir kız. Çok sakar. Köpeklerden çok korkuyor. Kayla’nın bu denli köpeklerden korkması benim için garip çünkü ben hayvanları çok severim özellikle kedi ve köpekleri. Heyecanladığı zaman ağzından ne çıktığını bilemiyor ve cümleleri kafasında filtrelemeden çıkartıyor. Bunların yanında Kayla’nın içinde çok derin büyük bir baba yarası var. Belkide bu yüzden girdiği ortamlarda içine kapanık. Herkese güvenemiyor. Sırf babasının nefretini kazanmak için kendinden çok zıt bir karakteri istemesi onu biraz kendi saflığından uzaklaştırıyor. Çok yönlü bir karakter yani Kayla.

 
6- Film aynı adıyla sevgili Büşra Küçük’e ait olan romandan uyarlandı. Geçtiğimiz dönemlerde kendisiyle gerçekleştirdiğimiz röportajda film projesinin sinyallerini vermişti. Sizde karakteri iyice tanımak için romanı okudunuz mu?
Sinema filmi teklifi gelmeden önce Kötü Çocuk romanının çok fazla ses getirdiğini biliyordum ve ilk kitabını wattpadden takip ediyordum. Ama filmdeki Kayla ile kitaptaki Kayla arasında biraz fark var. O yüzden yönetmenim şuanlık için sadece senaryoyu oku kafan karışmasın demişti. Film çekimleri bittikten sonra diğerlerini de okudum.

 
7- Peki seyirci filme neden gitmeli?
Evet gençlik filmi. Ama ben her yaş izleyicisine uygun olduğunu düşünüyorum. Yani herkesin kendisinden bir şeyler bulabileceği bir film. Özellikle bazı sahnelerde ders çıkarılması gereken yerler var. Ve tabii ki aşkı doya doya izlemek için gidilmesi gereken bir film.

 
AFRA SARAÇOĞLU 2

8- Bundan sonrası için canlandırmak istediğiniz bir karakter var mı?
Tabii ki var. Her oyuncu kendini güçlü ve farklı rollerde kanıtlamak ister. Bende kendimi geliştiriyorum ve hedeflerim büyük. İleride kendimi kanıtlamak açısından farklı karakterlere bürünmek isterim.

 
9- Şuan bulunduğunuz noktayı nasıl değerlendiriyorsunuz?
Kariyerimin başındayım. Kendimi oyunculukta ve sanatın farklı dallarında geliştirmeye ve yenilemeye çalışıyorum. Mesleğimin getirdiği olumlu ve olumsuz durumlara ayak uydurmaya çalışıyorum.

 
10- Yaşınıza rağmen mesleğinizi belirlemiş oldunuz. Eğitiminizi ve mesleğinizi bu yönde devam ettirmek istiyor musunuz?
Kesinlikle evet. Oyunculuk üstüne eğitim alıyorum.

 

11- Adriana Lima’ya benzetiliyorsunuz, neler söylemek istersiniz?
Benzetilmek tabii ki güzel bir şey hoşuma gidiyor. Çünkü benzetildiğim kadın bence dünyanın en güzel kadınlarından biri. Ama ben kendimi benzetemiyorum. Adriana Lima çok çok daha güzel bir kadın.

 
12- Yakın zamanda herhangi bir proje var mı?
Evet yakında yeni bir dizi projesinde yer alacağım.

 

Röportaj: EMRE TÜREGÜN

Çok Okunanlar

404 Not Found

Server Error

404

Page Not Found

This page either doesn't exist, or it moved somewhere else.


That's what you can do

Türkiye'nin en zengin içerikli Kültür Sanat portalı.

Tüm haberlerimizi Cinemaximum Sinemalarında ücretsiz dağıtılan dergimiz ile de takip edebilirsiniz.

Copyright © 2016 Kültür Sanat. Türkiye'nin en eğlenceli Kültür Sanat dergisi.

YUKARI