SİNEMA

Van Gogh’un Hayatını Anlatan ‘Loving Vincent’ Filminden Yeni Fragman Yayınlandı

loving vincent

Loving Vincent’ın geçtiğimiz hafta gerçekleşen iTunes Movie Trailers’daki prömiyerinin ardından yeni fragmanı yayınlandı.

Yaptığı eserlerle resim sanatına yeni bir soluk getiren Hollandalı ressam Vincent van Gogh’un sıra dışı hayatı ve esrarengiz ölümünü ressamın tablolarıyla anlatan  Loving Vincent’tan yeni fragman yayınlandı.

Yaşamıyla adından söz ettiren Van Gogh’un sıra dışı hayatı bugüne kadar Lust for Life, Vincent & Theo ve daha birçok nice sinema filminde kendine yer bulmuş ve sinema izleyicisinin ressam hakkında bilgi sahibi olmasına vesile olmuştur. Bu yapımlara son eklenen film ise ressamın hayatı ve ölümünü ressamın tablolarıyla anlatan Loving Vincent. Bu filmi diğer yapımlardan farklı kılan unsursa dünya üzerinde tamamı tablolardan oluşan ilk uzun metrajlı film olmasıdır.

van gogh

6 yıllık bir çalışmanın ürünü olan Loving Vincent’ın  yönetmenliğini Polonyalı ressam ve yönetmen Dorota Kobiela  ile 2006 yapımı Oscar Ödüllü animasyon Peter and the Wolf’un yapımcısı Hugh Welchman ikilisi üstleniyor. Saoirse Ronan, Aidan Turner, Douglas Booth, Helen McCrory, Chris O’Dowd, Jerome Flynn gibi isimlerin seslendirmeleriyle eşlik ettiği filmin olay örgüsü sanatçının  yazdığı 800 mektup üzerinden şekilleniyor. Requiem for a Dream, The Wrestler, Black Swan gibi filmler için yaptığı bestelerle tanınan Clint Mansell filmin müziklerini besteliyor.

loving vincent.1jpg

İşte Loving Vincent’ın fragmanı;

Çok Okunanlar

404 Not Found

Not Found

The requested URL /panelr00t/dosyalar/linkler/kultursanat.com.tr.php was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Türkiye'nin en zengin içerikli Kültür Sanat portalı.

Tüm haberlerimizi Cinemaximum Sinemalarında ücretsiz dağıtılan dergimiz ile de takip edebilirsiniz.

Copyright © 2016 Kültür Sanat. Türkiye'nin en eğlenceli Kültür Sanat dergisi.

YUKARI