TASARIM

Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri için başvurular başladı

design_turkey

İnovasyon ve markalaşma alanında Türkiye’nin en büyük organizasyonlarından biri olan Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri için başvurular başladı.

Düzenlendiği ilk yıldan bu yana 1500 başvuru alan ve 300’e yakın ürünü farklı kategorilerde ödüllendiren Design Turkey Ödülleri, Türkiye’nin endüstriyel tasarım alanındaki tek sistematik değerlendirme sistemi olma özelliğini taşıyor. Türk sanayisinin gelişmesine yön veren yaratıcı tasarımları ön plana çıkaran, ödüllü projelerin yalnızca Türkiye’de değil uluslararası alanda da markalaşmasına olanak sağlayan Design Turkey başvuru kategorileri; ambalaj, aydınlatma, elektronik ürünler, ev cihazları, ev ve ofis gereçleri ve aksesuarları, kamusal ve ticari ürünler, mobilya, spor, hobi, oyun ve kişisel ürünler, ulaşım ve taşıma araçları, yapı gereçleri, yatırım ürünleri ve tıbbi gereçler olarak belirlendi. Design Turkey için başvurusu yapılacak ürünlerin 1 Ocak 2014 – 30 Haziran 2016 tarihleri arasında endüstriyel yöntemlerle üretilmiş ve piyasaya sürülmüş olması; ayrıca tasarımcısı, üreticisi veya marka sahibinin Türkiye vatandaşı olması gerekiyor. Bu yıl Ekim ayında sahiplerini bulacak etkinliğe son başvuru tarihi ise 31 Ağustos.
Bir Turquality Programı etkinliği olarak T.C. Ekonomi Bakanlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu (ETMK) işbirliği ile bu yıl beşincisi düzenlenecek olan etkinlik Uluslararası Endüstriyel Tasarım Toplulukları Konseyi (ICSID) tarafından da destekleniyor.

Çok Okunanlar

File not found.

Türkiye'nin en zengin içerikli Kültür Sanat portalı.

Tüm haberlerimizi Cinemaximum Sinemalarında ücretsiz dağıtılan dergimiz ile de takip edebilirsiniz.

Copyright © 2016 Kültür Sanat. Türkiye'nin en eğlenceli Kültür Sanat dergisi.

YUKARI