HABER

Sahilden Topladıkları Taşları Sanat Eserine Dönüştürüyorlar

topladıkları taşlarla sanat eseri üretiyorlar

Bitlis’te yaşayan kadınlar, Van Gölü sahilinden topladıkları taşları birer sanat eserine dönüştürüyor.

BİTLİS’in Adilcevaz İlçesinde yaşayan kadınlar, Van Gölü sahilinden topladıkları taşları sanat eserine dönüştürüyor.
İlçe Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan kursa giden kadınlar, burada yaptıkları el işleriyle boş zamanlarını değerlendirirken, aynı zamanda Van Gölü sahilinden topladıkları taşlarla çeşitli aksesuar ve tablolar yapıyor. Kursiyer kadınlar, kapalı ortamda sıkılmamak için de çalışmalarını park ve göl kenarlarında sürdürüyor.

topladıkları taşlarla sanat eseri üretiyorlar 1

İlçe Halk Eğitim Merkezinde usta öğretici olarak görev yapan Şenay Aldağ, Van Gölü sahilinden topladıkları taşları sanat eserine dönüştürdüklerini belirterek şöyle dedi:

“İlçe Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan kursumuzda kursiyerlerimize çeşitli çalışmalar öğretiyoruz. Kurs eğitimlerimizi aynı zamanda ilçemizdeki bazı evlere giderek ev hanımlarına da yaptığımız çalışmalarımızı öğretiyoruz. Bu sayede hem kursiyerlerimiz sürekli kapalı ortamlarda çalışmaktan sıkılmıyorlar, hem de ev hanımlarına bir şeyler öğretmiş oluyoruz.”

taş

“Aynı zamanda çalışmalarımızı bazen parklarda, bazen de Van Gölü sahilindeki kumsallarda yapıyoruz. Ayrıca ilçemizde yetişen ceviz ağaçlarından ceviz sabunu üretmeyi de amaçlamaktayım. Kurslarımız yaz döneminin ardından kurs döneminde de devam edecektir. Bizlere bu imkânları sağlayan ve bizlerden desteklerini esirgemeyen İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürümüz Emre Yılmaz hocamıza, kursiyerlerim ve şahsım adına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.”

topladıkları taşlarla sanat eseri üretiyorlar 2

topladıkları taşlarla sanat eseri üretiyorlar 3

topladıkları taşlarla sanat eseri üretiyorlar

Çok Okunanlar

File not found.

Türkiye'nin en zengin içerikli Kültür Sanat portalı.

Tüm haberlerimizi Cinemaximum Sinemalarında ücretsiz dağıtılan dergimiz ile de takip edebilirsiniz.

Copyright © 2016 Kültür Sanat. Türkiye'nin en eğlenceli Kültür Sanat dergisi.

YUKARI