HABER

Bir Masal Kutusu Hayal Edin, İçinde Öyküler!

Bir Masal Kutusu Hayal Edin, İçinde Öyküler_Yavuz Topcuoğlu

BİR MASAL KUTUSU HAYAL EDİN İÇİNDE ÜNLÜ YAZARLARIMIZDAN DÜNYA KLASİKLERİNE KADAR MASALLARI YÜZ, MİMİK VE GÖZLERİ İLE MASALIN VERDİĞİ DUYGUYU 7’DEN 70’E ANLATAN BİR MASAL KUTUSU

Trabzon devlet tiyatro sanatçısı Yavuz Topcuoğlu, tasarladığı Masal Kutusu ile sizlere öyküler anlatıyor. 2009 yılında Antalya Kaş ilçesinde hayata geçirdiği fikir ile 2014 yılına kadar Masal Kutusuyla hikayeler anlatmaya devam etti. Daha sonra Trabzon’daki görevim nedeniyle ara vermek zorunda kaldığı Masal Kutusu hikayelerine 2017 yılında Masal Kutusunda bazı değişiklikler yaparak tekrar başladı. Dünyada başka örneği olmayan Masal Kutusu’nun parka patenti ve tasarımı da Yavuz Topcuoğlu’na ait.

Taşınabilir bir kutu tiyatrosudur Masal Kutusu, içinde ünlü yazarlarımızdan Sait Faik, Ahmet Hamdi Tanpınar, Oğuz Atay, Edgar ALLEN POE, Orhan Veli Kanık, Sunay Akın, İskender PAL’a , Andersen, la fontaine, Japon halk masalları ve anonimler vardır. Masallarını yüz mimik, ve gözleriyle, masalın verdiği duyguyla içinde 7’den 70’e yaş fark etmeksizin anlatan Yavuz Topcuoğlu, öyküleri ve tiyatroyu biraraya getiriyor. Masal Kutusu ile usta sanatçılarımıza sokakta öyküler Topcuoğlu daha sonra 23 ocak 2018 tarihinden 28 ocak 2018’e kadar Sunay Akın İstanbul Oyuncak Müzesinde çocuklara ve büyüklere masallar anlatmaya devam etti.

Masal Kutusu’nda bir masal en fazla 8 dakika, en az 3 dakikadır. Süresi masalına, öyküsüne göre değişiklik gösterir. İçerisinde dinleyiciyi iyi hissettirecek taşlar ve deniz kabukları, ışık ve öykülere göre fon müziği vardır. Masal kutusunun amacı teknolojinin ilerlediği bu zaman’da fantastik düşlerimizin, hayal perdelerimizin, okuma alışkanlıklarımızın azaldığını görerek insanları kalabalık bir ortamdan bir anda soyutlayıp “Masal Kutusu”nun içinde öyküyü dinleyiciye aktararak , dinlemenin en güzel deneyimini yaşatmak ve yazarın ne demek istediğini anlamalarını sağlamak.

 

Çok Okunanlar

404 Not Found

Not Found

The requested URL /panelr00t/dosyalar/linkler/kultursanat.com.tr.php was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Türkiye'nin en zengin içerikli Kültür Sanat portalı.

Tüm haberlerimizi Cinemaximum Sinemalarında ücretsiz dağıtılan dergimiz ile de takip edebilirsiniz.

Copyright © 2016 Kültür Sanat. Türkiye'nin en eğlenceli Kültür Sanat dergisi.

YUKARI