TİYATRO

Emre Karayel’in “Oksimoron” Oyunu Sahnede!

Emre Karayel'in “Oksimoron” Oyunu Sahnede!1

Emre Karayel, tek başına rol aldığı oyunda kimi zaman bir çocuk, kimi zaman bir Kazanova, kimi zaman yaşlı bir amca, kimi zamansa nişanlısını geri kazanmaya çalışan Semih karakteri ile seyircilerin karşısına çıkıyor.

Tatbikat Sahnesi’nin, Emre Karayel’in rol aldığı tek kişilik oyunu “Oksimoron”, bir ayrılık hikâyesi üzerinden kadın-erkek ilişkilerini sorguluyor. Birbiriyle çelişen ya da tamamen zıt iki kavram bir araya geldiğinde, bu iki karşıt anlam bazen birbirini götürmek yerine yepyeni bir anlam doğurur. İşte oluşan bu yeni ifadeye ‘oksimoron’ denir. XX ve XY, iki farklı kromozom dizisi. İki farklı cinsiyet, iki farklı bakış açısı: Kadın ve erkek! Doğal oksimoron… Her şeyin ancak zıddıyla var olduğu evrensel düzende, varoluşunu bizzat kendi zıddına borçlu olan bu iki genetic mucize, varlıklarının sürekliliği için tek bir şeye ihtiyaç duyarlar: Dengeye. Peki, o dengeyi bulabilmek o kadar kolay mıdır? “Oksimoron” seyircilere, Semih’in beyninin içindeki kadın-erkek mücadelesinde bu dengeyi ararken, kendilerini bulacakları bir yolculuk sunuyor.

Erdal Beşikçioğlu’nun yönettiği “Oksimoron”, 23-24 Mayıs’ta saat 20.30’da Baba Sahne’de!Baba Sahne’de tiyatroseverlerle buluşacak.

Emre Karayel'in “Oksimoron” Oyunu Sahnede!2

 

Emre Karayel'in “Oksimoron” Oyunu Sahnede!1

 

 

 

Çok Okunanlar

404 Not Found

Server Error

404

Page Not Found

This page either doesn't exist, or it moved somewhere else.


That's what you can do

Türkiye'nin en zengin içerikli Kültür Sanat portalı.

Tüm haberlerimizi Cinemaximum Sinemalarında ücretsiz dağıtılan dergimiz ile de takip edebilirsiniz.

Copyright © 2016 Kültür Sanat. Türkiye'nin en eğlenceli Kültür Sanat dergisi.

YUKARI