TİYATRO

İstanbul’da İlk Kez

İstanbul'da İlk Kez

Özen Yula’nın muhteşem eseri Rahvan Giden Atlılar, İstanbul’da ilk kez sahneye taşınıyor.

Edebiyatımızın güçlü kalemlerinden biri olan Özen Yula’nın 2004 yılında yazdığı ve daha önce başta Bursa Devlet Tiyatrosu ve birçok özel tiyatro tarafından sahneye koyulan eseri Rahvan Giden Atlılar, İstanbul’da ise ilk kez sahneye taşınıyor. Geçen sezona “İyi Şeyler Sezonu” ile damgasını vuran “Tatavla Tiyatro” tarafından sahneye konulacak olan oyunun yönetmenlik koltuğunda, yaptığı işlerle çok ses getiren Eraslan Sağlam var.

 
Bu sezonu İnce Şeyler Sezonu olarak adlandıran “Tatavla Sahne” çatısı altında sahnede olacak oyunun oyuncu kadrosu ise bir hayli heyecan verici. Oyunda “Meddah-ı Muhteşem Samet Efendi” rolüne, Türk Tiyatrosu’ nun usta ismi ve duayeni Erhan Tuna hayat verirken, karşısında ise Kız Ahmet rolünde, “Afife Jale Tiyatro Ödülleri – En Başarılı Genç Kuşak Sanatçısı” ödüllü Edip Tepeli var. Oyunun “Sahne Tasarımı” nı ise ünlü tasarımcı Marta Montevecchi yapıyor.

 
Heyecan verici bu ekibin merakla beklenen iki meddahın hikayesinin anlatıldığı oyunun ilk iki temsili (01 ve 04 Ekim ) kapalı gişe.  Seyircinin yoğun ilgisi ile karşılaşan oyunu 1-4- 7-14- 21 ve 28 Ekim tarihlerinde Tatavla Sahne’de izleyebilirsiniz.
Merakla beklenen oyunun biletlerine Biletix internet sitesi ve sahne gişesinden ulaşabilirsiniz.

İstanbul'da İlk Kez

Çok Okunanlar

Türkiye'nin en zengin içerikli Kültür Sanat portalı.

Tüm haberlerimizi Cinemaximum Sinemalarında ücretsiz dağıtılan dergimiz ile de takip edebilirsiniz.

Copyright © 2016 Kültür Sanat. Türkiye'nin en eğlenceli Kültür Sanat dergisi.

YUKARI