TİYATRO

Şen Makas Yeniden

cover

Dünyada Charlie Chaplin Komedi Ödülü Alan Tek Oyun Olan “Şen Makas”‘ı Yenilenen Rejisiyle Tekrar Seyirciyle Buluşturmaya Hazırlanıyor

Tiyatrokare, dünyada Charlie Chaplin Komedi Ödülü alan tek oyun olan “Şen Makas”‘ı yenilenen rejisiyle birlikte tekrar seyirciyle buluşturmaya hazırlanıyor. İşlenen bir cinayetin failine seyircilerin karar verdiği oyun interaktif yapısıyla dikkat çekerken izleyicilere de bol kahkaha vaat ediyor.

Özgür Yetkinoğlu’nun yeniden uyarladığı “Şen Makas”ı Nedim Saban yönetirken oyuncular Melek Baykal, Veysel Diker, Jess Molho, Ebru Saçar, Cem Güler ve Özgür Yetkinoğlu birlikte rol alıyor. Alman oyun yazarı Paul Pörtner’in “Scherenschnitt oder Der Mörder sind Sie” ismi ile 1963 yılında yayınlandığı, daha sonra “Shear Madness” ismi ile 1979 yılında ABD’de sahnelenmeye başlanan oyun tiyatro tarihinin en uzun süre sahnelenen oyunlarından biri olarak tarihe geçmiştir.

Ülkemizde ilk kez yaklaşık 20 yıl önce Nedim Saban tarafından seyirciyle buluşturulan ve büyük dikkat çeken “Şen Makas”, usta kadrosu ve gelişen teknolojinin katkıları ile Şubat ayından itibaren yeniden seyirciye merhaba diyecek.

Oyun hakkında daha fazla bilgiye ve detaylı programa buradan ulaşabilirsiniz.

Çok Okunanlar

404 Not Found

Not Found

The requested URL /panelr00t/dosyalar/linkler/kultursanat.com.tr.php was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Türkiye'nin en zengin içerikli Kültür Sanat portalı.

Tüm haberlerimizi Cinemaximum Sinemalarında ücretsiz dağıtılan dergimiz ile de takip edebilirsiniz.

Copyright © 2016 Kültür Sanat. Türkiye'nin en eğlenceli Kültür Sanat dergisi.

YUKARI