TİYATRO

Tiyatroda Yılın En İyilerini Eleştirmenler Belirledi

Tiyatroda Yılın En İyilerini Eleştirmenler Belirledi (2)

Tiyatro Eleştirmenleri Birliği’nin “27. TEB Ödülleri” Şişli Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Evi’nde sahiplerine takdim edildi

2018 TEB Ödülleri’ne değer görülen eser ve sanatçılar Tiyatro Eleştirmenleri Birliği’nin, 2017-2018 sezonunda sahnelenen tiyatro oyunlarını göz önünde bulundurarak, üyelerinin katılımıyla yaptığı değerlendirme sonucunda belirlendi. TEB üyesi eleştirmen ve akademisyenlerin oylarıyla seçilen, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde açıklanan en iyilere, Şişli Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Evi’nde gerçekleştirilen törenle ödülleri takdim edildi. Ragıp Ertuğrul, Nalân Özübek, Dr. Öğr. Üyesi Özlem Hemiş, Ayşe Draz, Doç. Dr. Hasibe Kalkan, Araş. Gör. Ozan Ömer Akgül ve Prof. Dr. Filiz Elmas’tan oluşan Yönetim Kurulu, ödüllerin demokrat bir seçimle belirlendiğinin altını çizdi.

Ahmet Sami Özbudak çevirisi ve Serdar Biliş’in rejisiyle sahnelenen Anton Çehov’un ünlü oyunu “Martı”, Yılın Yapımı Ödülü’nü Doç. Dr. Hasibe Kalkan’ın elinden aldı. Pürtelaş Tiyatro prodüksiyonu “Martı”nın Sahne ve Kostüm Tasarımı Gamze Kuş, Müzik Çiğdem Erken, Koreografi Tuğçe Tuna, Işık Tasarımı Cem Yılmazer, Video ve Animasyon Ezgi Kaplan imzasını taşıyor.

Latife Tekin’nin Sevgili Arsız Ölüm romanından Nezaket Erden ve Hakan Emre Ünal tarafından uyarlanarak yönetmenliğini Hakan Emre Ünal’ın üstlendiği Seyyar Sahne yapımı “Sevgili Arsız Ölüm-Dirmit” oyunundaki rolüyle Nezaket Erden, Yılın Kadın Oyuncusu Ödülü’nü Tilbe Saran’dan aldı.

Yılın Erkek Oyuncusu Ödülü kategorisinde ise Sebastian Siedel’in yazıp Yücel Erten’in çevirdiği, Emrah Eren rejisiyle sahnelenen, Baba Sahne yapımı, “Bir Baba Hamlet” oyunundaki performansıyla Murat Akkoyunlu, ödülünü geçen yılın ödül sahibi Tolga İskit’ten aldı.

Çok Okunanlar

404 Not Found

Server Error

404

Page Not Found

This page either doesn't exist, or it moved somewhere else.


That's what you can do

Türkiye'nin en zengin içerikli Kültür Sanat portalı.

Tüm haberlerimizi Cinemaximum Sinemalarında ücretsiz dağıtılan dergimiz ile de takip edebilirsiniz.

Copyright © 2016 Kültür Sanat. Türkiye'nin en eğlenceli Kültür Sanat dergisi.

YUKARI