Sahne Sanatları

10. Uluslararası İstanbul Opera Festivali Başlıyor

10. Uluslararası İstanbul Opera Festivali 2-14 Temmuz 2019 tarihleri arasında düzenlenecek.

 

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’nün, İstanbul’un 2010 Dünya Kültür Başkenti seçilmesi çerçevesinde projelendirdiği ve 2010 yılından bu yana yerli ve yabancı sanatseverlerin beğenisine sunulan, İstanbul’un dünya sanat haritasındaki yerini kalıcı kılmak bakımından büyük önem arz eden ve kısa sürede ulaştığı sanatsal kalite ile dünyadaki sanat festivalleri arasında tanınan ilgiyle takip edilen Uluslararası İstanbul Opera Festivali 10. yılını kutluyor. Festivalin açılışı 2-3 Temmuz 2019 tarihlerinde Ankara Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenecek “TURANDOT” operası ile gerçekleşecek.

10. Yaşına özel zengin bir program ve belleklerden silinmeyecek eserlerle sanatseverlerin karşısında olacak 10. Uluslararası İstanbul Opera Festivali ANA SPONSOR INGBank katkılarıyla düzenlenecek.

Uluslararası kalitede sahnelediği “Turandot” ve “Troya” operaları ile 2018-2019 sanat sezonunu başarıyla tamamlayan Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü bu eserleri onuncu yıla özel bir program ile festival boyunca sanatseverlere sunmaya hazırlanıyor. Birçok ilklere sahne olacak bu özel festival programında, döneminin önemli düşünürlerinden, tasavvuf ve halk ozanı Yunus Emre, adını verdiğiilk Türk Oratoryosu’ nun müzik ve dansla buluştuğu yorumuyla Doğumunun 779. Yılında anılacak. Festivale ilk kez konuk olan Bolşoy Tiyatrosu Solistlerinin Seslendireceği GALA KONSER ile 10. Uluslararası İstanbul Opera Festivali sona erecek.

 

You may also like