Kitap

Ahlat Ağacı Filmi, BluRay Olarak Çıkıyor

Geçtiğimiz yıl Cannes Film Festivali’nde gösterildikten sonra 1 Haziran’da vizyona giren Nuri Bilge Ceylan’ın Ahlat Ağacı filmi nihayet raflara da çıkıyor.

Doğan Kitap tarafından yayınlanan Ahlat Ağacı, 6K çekilen filmin kalitesini belli bir çizgide koruyabilmek adına sadece çift katmanlı BluRay disk olarak sınırlı sayıda piyasaya sürülecek. Bu yıl Oscar ödüllerinde ülkemizi temsil edecek olan Ahlat Ağacı’nın BluRay’i, sadece 1000 adet basıldı ve çok yakında satış sitelerinden ve DVD satılan her yerden temin
edilebilecek.

Nuri Bilge Ceylan’ın senaryosunu Ebru Ceylan ve Akın Aksu ile birlikte yazdığı ve Kış Uykusu’ndan dört yıl sonra çektiği film, oldum olası edebiyatla ilgili öğretmen adayı Sinan’ın taşralı bir yazar olarak rüştünü ispat etme çabasını anlatıyor. Üniversiteyi bitirdikten sonra doğduğu Anadolu topraklarına dönen Sinan’ın bir yanda babasıyla bir türlü kurmayı başaramadığı ilişkisi, diğer tarafta annesi ve çevresi ile girdiği ruhsal çatışmaları anlatan filmin başrollerini Doğu Demirkol, Murat Cemcir, Bennu Yıldırımlar ve Hazar Ergüçlü paylaşıyor.

You may also like