Güzel Sanatlar Sergi

Ali Elmacı’nın İlk Defa Birlikte Sergilediği Rölyef, Heykel ve Resimleri “Kan Görünce Rüya Bozulur”Adlı Sergisinde!

Ali Elmacı’nın beşinci kişisel sergisi “Kan Görünce Rüya Bozulur”, 9 Mart – 20 Nisan 2019 tarihleri arasında Art On İstanbul’da sanatseverler ile buluşuyor.

Sergi, ismini halk arasında yaygın bir biçimde kullanılan “kan görünce rüya bozulur” deyişinden alıyor. Ali Elmacı, ilk defa rölyef, heykel ve resimlerini bir arada gösterdiği ve duvarlardaki boya ve gül yerleştirmesi ile bütünlediği bu kuşatıcı sunumla, günümüz kutsalını sorguluyor. Sanatçı, kompozisyonlarında, iktidarın, güç sembollerinin, şöhretin kutsandığı bir zamanda, bu sistemlerin kodları çerçevesinde figürlerini, maruz kaldıkları koşullara tezat bir kompozisyonla sunuyor.

“Rabbim Beni Baştan Yarat”, “Yaralarımla Yaşıyorum” ve sergiye adını veren “Kan Görünce Rüya Bozulur” isimli üç ayrı seriden işlerin yer alacağı sergide, sanatçı, daha önceki serilerinden farklı olarak figürlerini hareket halinde ve daha dinamik pozlarda sunuyor. “Rabbim Beni Baştan Yarat” serisi, yaşanan ve yansıtılan hayatlar arasındaki tezatı, idol olarak yüceltilen Lady Gaga, Rihanna, Freddie Mercury gibi ünlüler üzerinden anlatıyor.

Sergi hakkında detaylı bilgi almak için

Adres: Meşrutiyet Cd. Oteller SK. Hanif Binası No.1A Tepebaşı Beyoğlu / İstanbul

Kaynak: Art On İstanbul

You may also like