Etkinlik Festivaller

Ankara Comics and Art Festival

İCAF (İstanbul Comics and Art Festival) Ankara Comics and Art Festival adıyla 25-26 Mayıs tarihlerinde Bilkent Center’da gerçekleşecek.

 

Çizgi roman dükkanları, karikatür ve mizah dergileri, yayın evleri, illüstrasyon sergileri ve bağımsız çizerler, canlı graffiti ve mural çalışmaları, katılıma açık atölye programları, panel ve sanatçı konuşmalarını içeren, şehir, çizgi dünyası ve farklı sanat disiplinleri üzerinden yaratıcı deneyim alanları sunan bir açık hava festivali olan Ankara Comics and Art Festival, 2016’dan beri İstanbul’da gerçekleşmesinin ardından ilk kez Ankaralı çizgi severlerle buluşacak.

Katılımcılar çizgi roman, karikatür ve yayınevi standlarında çeşitli yayınlara ulaşabilecek. Festival alanına gelecek olan çizerlerin sergilerini görme ve düzenlenecek imza seanslarında kendileriyle tanışma imkanına da sahip olacaklar. Festival süresince gerçekleştirilecek atölye çalışmalarında çizerlerin moderatörlüğünde çizgi roman ve karikatür teknikleri, illüstrasyon, fanzin ve stencil çalışmaları ziyaretçiler tarafından deneyimlenebilecek.

 

You may also like