Sergi

Ardan Özmenoğlu: Bu İşin Sonu Yok

Ardan Özmenoğlu “Bu İşin Sonu Yok” isimli kişisel sergisi kapsamında yepyeni işleriyle Anna Laudel’de!

Kullandığı farklı malzemeler ve tekniklerle oluşturduğu kendine has sanat stiliyle tanınan ​Ardan Özmenoğlu​, 2019 yılındaki ilk kişisel sergisi ​“Bu İşin Sonu Yok”​ ile 17 Ocak – 7 Mart 2019​ tarihleri arasında ​Anna Laudel​’de.

Galerinin 3 katında yer alacak olan sergide, Özmenoğlu’nun mekanın sunduğu mimari özellikleri ve binanın tarihi dokusunu dikkate alarak ürettiği, imzası haline gelen yeni Post-it çalışmalarının yanı sıra cam heykelleri ve neon işleri yer alıyor.

Eserlerinde küresel popüler kültür ve Türk kültürüne ait ifade ve imgeleri konu alan Özmenoğlu, “Bu İşin Sonu Yok” isimli sergisinde yine alışılmış kalıpların dışında özgün, orijinal fikirleriyle farklı medyumları buluşturuyor. Kullanılan malzemeden ziyade, malzemenin kullanım biçimine odaklanan sanatçı, duygularını en yalın haliyle eserlerine yansıtıyor.

Osmanlı padişahlarından tarihin önemli kadın sultanlarına uzanan hikâyeleri, oyun kâğıtlarına çevirdiği resimleri aracılığıyla aktaran Özmenoğlu’nun bu sergi için özel olarak ürettiği çalışmalarında kullandığı malzemeler ve renkler ön plana çıkıyor. Sanatçının Post-it notlarla ürettiği resimlerine, cam katmanlı heykelleri eşlik ederken; neon çalışmaları, bugünün kültürünü yaratan yaşam anlayışını yansıtıyor.

Adres: Bankalar Caddesi 10, 34421 İstanbul

You may also like