Kitap

Artık Hiçbir Resme Eski Gözlerinizle Bakamayacaksınız

Destek Yayınları’ndan çıkan Umberto Arte ile Sanat gerçek bir sanat okuyuculuğu rehberi olarak okurlarıyla buluşuyor.

 

Sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla sanatseverlerin ilgisini çeken, sadık ve oldukça geniş bir takipçi kitlesi oluşturan Umberto Arte, eserleri herkes tarafından bilinen sanatçıların bilinmeyen yönlerini, sanat akımlarının herkesçe anlaşılabilir hallerini, çoğunu bildiğimiz resimlerin görünmeyen taraflarını dost sohbeti sıcaklığında anlatıyor. Destek Yayınları‘ndan çıkan Umberto Arte ile Sanat gerçek bir sanat okuyuculuğu rehberi.

Bir resim aslında neyi anlatır? Resim onu resmedenin ruhundan neler taşır? Bir sanatçıya sanat eseri üretmenin psikolojik maliyeti nedir? Neden çoğu ressam kendi döneminde resimlerini satamamıştır?

Ele aldığı her resimde, her sanatçıda derinlemesine ve çok boyutlu bir analiz için içsel gözleri açmaya zorlayan Umberto Arte ile Sanat, sanata dair farklı bir okuma keyfinin izlerini sürüyor.

Arka Kapak Yazısı:
Vincent van Gogh, Leonardo da Vinci, Raffaello Sanzio, Vladimir Tatlin, Pieter Bruegel, Hans Holbein, Louis Gallait, Andrew Wyeth ve daha kimler kimler…
Her biri resim sanatının ustaları, görsel sanatlarda birer dâhi…
Resim sanatıyla ilgilenen de, ilgilenmeyen de gördüğü an muhakkak tanır onların eserlerini.
Ancak bu eserlerin bir de bilinmeyen yönleri vardır ki ayrıca bir kitap konusudur.

UMBERTO ARTE İLE SANAT eşsiz eserlerin ve dâhi yaratıcılarının bilinmeyenleriyle dolu, gerçek bir “sanat okuyuculuğu” rehberi.
Yolu daha önce hiçbir sanat eseriyle kesişmemiş olanların bile keyifle ve kolaylıkla içine dahil olabileceği, son derece lezzetli ve tatmin edici bir sanat sohbeti vaat ediyor bu kitap…

You may also like