Sergi

Aslı Aydemir’den Kadın Temalı Sergi “Social Media Effect”

Hazırlıkları iki yıl süren sergi, sosyal medyanın en absürt ve somut etkilerinin vurgulandığı eserler üzerinden, yaşadığımız topraklardaki kadın sorunlarına dikkat çekiyor.

Sergi, hepimizin kanını donduran ve giderek sıradan hale gelen kadına şiddet olaylarını unutturmamayı, alışılmasına izin vermemeyi amaçlıyor.

“Social Media Effect” Sergisi, “dantelli tost sunumu” gibi sosyal medya çılgınlıklarından, üçüncü sayfa haberlerine uzanan çeşitliliği ile, ziyaretçileri sarsacak birçok konuyu mercek altına alıyor. Sergi aynı zamanda Aydemir‘in ikinci solo sergisi olma özelliğini de taşıyor. Sanatçı Aslı Aydemir, bu sergisinde de ana malzeme olarak porselen kullanıyor; epoksi, linol baskı ve hazır malzemelerle, materyal yelpazesini genişleterek anlatımını çeşitlendiriyor.

Sanatçı Aydemir, malzeme seçimiyle ilgili şöyle söylüyor: “Porselen, kırılgan olduğu kadar sert ve dayanıklı, aynı zamanda geçirdiği tüm süreçlerden sonra bile her daim kimliğini taşımaya devam eden ve aldığı her darbeden daha keskin ve tehlikeli hale dönüşen bir malzemedir. Kadınların var olma mücadelesine bakınca, onları tanımlayacak daha iyi bir malzeme olduğunu düşünmüyorum”

“Social Media Effect” sergisi 6 Aralık 2018 – 6 Ocak 2019 tarihleri arasında Istanbul Concept Gallery’de izlenebilir.

Adres: Tomtom Mah. Nur-u Ziya Sok. No:27 Beyoğlu / İstanbul

You may also like