Sergi

Aylin Zaptçıoğlu’nun x-ist’teki İlk Kişisel Sergisi “Bölünmüş Döngü”

Aylin Zaptçıoğlu’nun “Bölünmüş Döngü” başlıklı, x-ist’teki ilk kişisel sergisi galerinin Karaköy Juma adresinde sanatseverlerle buluşuyor.

Sezon başlangıcında galeri bünyesine katılan genç sanatçı Aylin Zaptçıoğlu’nun altıncı ve x-ist’teki ilk kişisel sergisi “Bölünmüş Döngü”, sanatçının insan, tüm canlılar ve doğanın işleyişine etki eden müdahaleleri irdelediği, kurgusal sahnelerden oluşuyor.

İzleyiciyi içine çeken zamansızlık hissinin hakim olduğu çalışmalarında yarı hayvan,yarı insan yaratıkların bitki ve heykellerin birbirlerine dönüştüğü sürprizli bir denge dönüşümü görüyoruz. Renk paletini günün aydınlığını ve gecenin karanlığını yansıtacak şekilde kullanan sanatçı, serginin kavramsal alt yapısında doğu felsefesi ve sembolizmi üzerinden besleniyor. Müdahale edilmenin olumlu ya da olumsuz taraflarına odaklanmadan, sadece bir durum olarak değerlendiren Zaptçıoğlu, anda donup kalmış hissi uyandıran heykel ve resimlerini, izleyicinin dikkatle incelemesini sağlayacak detaylarla güçlendiriyor.

“Bölünmüş Döngü” başlıklı sergisi 24 Ocak-23 Şubat 2019 tarihleri arasında x-ist’te izlenebilir.

Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Mumhane Cd. No:50 Beyoğlu / İstanbul

You may also like