Güzel Sanatlar Sergi

BASE 2019 Başvuruları Başladı

Türkiye’nin Güzel Sanatlar yeni mezunlar sergisi BASE’in 2019 başvuruları başladı.

 

Ülkenin dört bir yanından yeni mezun genç sanatçı adaylarının yapıtlarını İstanbul’da aynı çatı altında bir araya getiren yeni nesil sanatçı platformu BASE’in bu yıl 14 – 17 Kasım 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek  sergisi için başvurular başladı. Geçtiğimiz yıllarda 202 yeni mezun sanatçı adayına ait 221 yapıtı sanatseverlerle buluşturan ve 25 bin’i aşkın ziyaretçi ağırlayan BASE’in üçüncü yılına katılım için başvurular 1 Temmuz’a kadar devam edecek.

Bu yıl seçici kurulda Antonio Cosentino, Azra Tüzünoğlu, Derya Yücel, Elif Uras, Kezban Arca Batıbeki, Lalin Akalan, Marcus Graf, Merih Akoğul, Mustafa Taviloğlu, Nazlı Pektaş, Osman Dinç, Sabiha Kurtulmuş, Selman Bilal, Şakir Gökçebağ, Tankut Aykut, Tomur Atagök ve Vahit Tuna yer alıyor.

BASE, bu yıl Güzel Sanatlar Fakülteleri 2019 mezunlarının başvurularını kabul edecek. Başvurular animasyon, baskı, cam, fotoğraf, geleneksel Türk sanatları, görsel iletişim tasarımı, grafik tasarım, heykel, resim, seramik, video, resim-iş öğretmenliği, tekstil tasarımı (moda/takı tasarımı hariç) bölümleri lisans ve lisans üstü mezunlarına açık. Adaylar, BASE’e 3 farklı yapıtla başvurabilecek.

You may also like