Güzel Sanatlar

BEZE’nin 2010 Nish Portföyünde Sanat Kültür Faaliyetleri Yoğunlaşıyor

“Mozaik Esintisi” tekniğiyle dünyada mozaikizmi yaratan iki Türk ressamdan biri olan ressam Sedef Yavuzalp de iletişim stratejileri ve projeler alanında Beze Group ile çalışmaya başladı.

Ressam Sedef Yavuzalp, kurumsal İletişim, marka ve pazarlama iletişimi, sosyal sorumluluk projeleri ve sponsorluk yönetimi konularında uzman 32 yıllık deneyime sahip vizyoner BEZE Group ile çalışmaya başladı.

Ressam Sedef Yavuzalp fark yaratan başarılı çalışmalarıyla ülke tanıtımına destek olarak toplumsal fayda sağlamayı, ayrıca özel sosyal sorumluluk projeleri geliştirmeyi hedefliyor.

Kendi özgün “mozaik esintisi” tekniğiyle dünyada mozaikizmi yaratan iki Türk ressamdan biri olan Sedef Yavuzalp, “Türk resim sanatında daha ileriye gidilmesi ve teknik olarak çeşitli sanat akımlarında dünyaya öncülük edilmesi ressamlarımızın en önemli hedefleri arasında bulunmaktadır” diyor.

Yapıtlarında ülkemiz ve dünya medeniyetine ait olan ve müzelerimizde yer alan bazı antik mozaik eserleri kendi özgün ‘’mozaik esintisi’’ tekniğiyle yorumlayan Yavuzalp, topraklarımızda yaşamış olan bazı medeniyetleri ve kültürel varlıkları konu alan tasvirleri eserlerinde yansıtıyor.

Tüm bu değerler Mozaikist Ressam Sedef Yavuzalp resimlerinin temalarını ve amacını oluşturuyor. Hem sanatçı hem de diplomat olarak bu topraklara ait görsel değerlerin ortaya çıkarılmasının önemini vurgulayan Yavuzalp, “mozaik esintisi” tekniğiyle ülkemizin tanıtımına katkıda bulunuyor, geçmişe ışık tutuyor.

Mozaikizmin gelecek nesillere aktarılmasına öncülük eden ressam Yavuzalp, ülkemizde doğan bu akımın evrensel sanat çevrelerinde de tanıtılması için Türkiye’de ve yurtdışında 7’si kişisel olmak üzere 20’ye yakın sergi ve fuarda yer aldı.

You may also like