Sinema

“Bizim İçin Şampiyon” Liderliğini Sürdürüyor!

Vizyondaki üçüncü hafta sonunu geride bırakan “Şampiyon”, yaklaşık 220 bin seyirciyle Box Office Türkiye liderliğini sürdürdü.

Efsane şampiyon atı Bold Pilot, Ünlü Jokey Halis Karataş ve hayatını kaybeden eşi Begüm Atman‘ın hikayesini anlatan “Bizim İçin Şampiyon”, Box Office Türkiye liderliğini devam ettiriyor.

Filmde ünlü jokey Halis Karataş’ı Ekin Koç, eşi Begüm Atman’ı ise Farah Zeynep Abdullah canlandırıyor.

Filmin özeti şu şekilde; Şampiyon, efsane yarış atı Bold Pilot sayesinde bir araya gelen Halis Karataş ve Begüm Atman arasındaki büyük aşkın hikayesini konu ediyor. Gerçek bir hikayeden uyarlanan filmde, Türk atçılığının önemli ismi Özdemir Atman’ın sahibi olduğu Bold Pilot, at yarışı ile ilgilenmeyenlerin bile sevgisin kazanan bir attır. Bold Pilot ve onun daimi jokeyi Halis Karataş birlikte unutulmaz başarılara imza attı. İkilinin 1996 yılı Gazi Koşusu’ndaki 2:26:22’lik rekoru hala geçilemedi. Bold Pilot diğer bir başarısı da Halis Karataş ve Begüm Atman’ın bir araya gelmesine vesile olması. Ünlü jokey ve Begüm Atman arasındaki destansı aşkın konu edildiği filmin yönetmen koltuğunda Ahmet Katıksız oturuyor.

You may also like