Manşet Sinema

Black Mirror’ın Nosedive Bölümü Oyun Olarak Piyasaya Çıkıyor

Eleştirel bakış açısıyla büyük ilgi gören Black Mirror dizisinin 3. sezon 1. bölümü olan “Nosedive” oyun olarak karşımıza çıkıyor.

2011 yılında yayınlanmaya başlayan Netflix yapımı olan Black Mirror dizisi toplumsal yaşama getirdiği eleştirel bakış açısıyla dikkatleri üstüne çekmişti. Charlie Brooker tarafından yaratılan ve özellikle gelişen teknolojinin toplum üzerindeki etkisine atıfta bulunan dizi, her bölümde farklı oyuncularla farklı konuları ele alıyor.

Dizinin 2016 yılında yayınlanan 3. sezonun 1. bölümü olan “Nosedive“, teknolojinin gelişmesiyle beraber insan hayatında büyük bir yere sahip olan sosyal medyanın etkilerini konu alıyor. Sosyal medya ile artan paylaşma ve beğenilme tutkusunun insanların özel hayatlarına ve topluma nasıl yansıdığını eleştirel bir bakış açısıyla seyirciye sunuyor.

Bölümün içeriğinden yararlanılarak ortaya çıkartılan “Nosedive” dizide olduğu gibi oyuncuların birbirlerini puanladıkları bir sistem üzerinden yürüyor. Oyuncular yaşam tarzı kartlarını topluyor, deneyimliyor ve diğer oyuncuların deneyimlerine katılıyor. Oyun içerisindeki bu deneyimler oyuncular tarafından dizide olduğu gibi puanlanıyor.

Nosedive” hem kutu oyunu hem de mobil uygulama olarak 25 Kasım tarihinde piyasaya sunulacak.

 

You may also like