Etkinlik Manşet Sinema

Bohemian Rhapsody ve Rolls-Royce Silver Shadow

Dünyanın çeşitli yerlerinden varlıklı iş adamları, ünlü aktörler, sanatçılar tarih boyunca İngiliz tasarımı, Rolls-Royce otomobillerine sahip olmak istemişlerdir. Bu ikon otomobiller, geçmişten günümüze otomobil kültürünün zirvesini temsil eder.

Kuşaktan kuşağa iletilen saygın kültür, geçtiğimiz günlerde vizyona giren Queen grubunun efsane solisti Freddie Mercury‘yi konu alan ‘’Bohemian Rhapsody’’filminde kendini gösterdi. ‘’Queen’’ dendiğinde kraliçe, taç veya mücevherler değil de müziğe yeni bir yaklaşım getiren Freddie Mercury ve Bohemian Rhapsody gibi birbirinden ayrılmaz rock marşlarının tutkulu görüntüleri akla geliyor. Film, rock yıldızının hayatında önemli bir rol oynayan Rolls-Royce marka otomobiline de yaşam öyküsüne tanıklık edilen anlarda beyaz perdede yer verdi.

Goose Productions Ltd’deki yöneticileri, 1979 yılında rock efsanesi Freddie Mercury’e de kişisel kullanımı için özel sipariş Rolls-Royce Silver Shadow hediye etmişti. 1991 yılında hayata veda edişine kadar, otomobil kendi taşıtları arasında aile malikanesinde kaldı. Birçok özel etkinlikte görev aldı. Freddie Mercury müzesinde sergilendi. 2002 yılında Queen müzikali olan We Will Rock You prömiyerinde sahnede kullanıldı. Ölümünün ardından plak şirketi ve eski grup üyeleri tarafından satışa çıkan Silver Shadow, Freddie Mercury’nin nasıl elit bir zevki olduğunu gözler önüne seriyor. Çok sayıda kişiye özgü stillin adapte olabildiği Rolls-Royce otomobilleri, Muhammed Ali, Coco Chanel, John Lennon, Grace Kelly, Karl Lagerfeld, David Beckham gibi başarılı ve birbirinden farklı üst düzey sosyal sınıf tarafından da ilgi gördü, hayranlıkla takip edildi.

En az film kadar eşsiz olan 1979 Silver Shadow modeli, Rolls-Royce İstanbul Kuruçeşme showromunda sizleri nostaljik bir yolculuğa çıkarmak için bekliyor

You may also like