Festivaller HABER

Bozcaada Caz Festivali Destek Olmaya Çağırıyor

Bozcaada Caz Festivali, Patreon hesabında başlattığı bir kampanya ile seyircisini festivale destek olmaya çağırıyor

Gelecek yıl 16-18 Temmuz tarihleri arasında 5.si gerçekleşecek Bozcaada Caz Festivali, Patreon hesabında başlattığı bir kampanya ile seyircisini festivale destek olmaya çağırdı.

Desteğin festivalin sürdürülebilirliğine yardımcı olduğu kadar, seyircinin aidiyet duygusunu da güçlendireceğini belirten festival yaptığı açıklamada, “Dört yıl gibi kısa bir sürede festivale sıkı sıkıya bağlı, çok özel bir seyirci kitlemiz oluştu. Bu yıl yüz yüze gelemesek de yaz boyunca dijital kanallarımızda yayınlayacağımız özel içeriklerle onlarla olan bağımızı korumaya devam ediyoruz. Seyircimizin Bozcaada Caz Festivali‘nin sürdürülebilirliği ve içeriklerinin gelişmesi konusunda bireysel destekçi olmayı seçmesi bizim için çok kıymetli. Aidiyet duygusunu da, etkileşimimizi de güçlendirecek bu destek sayesinde uzun yıllar devam edecek bir festivali birlikte geliştireceğimize inanıyoruz” dedi.

Müzikten sinemaya, güncel sanattan çizgi romana, birçok alandan bağımsız sanatçı ve festivalin desteklendiği kitlesel fonlama platformu Patreon’da başlatılan kampanyada Toprak, Güneş, Deniz, Rüzgâr ve Ada kategorilerinde paketler yer alıyor. Destek paketleri Bozcaada Caz Festivali’nin içeriklerinin geliştirilmesine ve devamlılığına katkı sunarken, seyircisine de festival biletlerinde öncelik ve indirim hakkı, sanatçılardan imzalı hediyeler, festival zamanı Bozcaada’da özel ayrıcalıklar gibi birçok avantaj da sağlayacak.

16-18 Temmuz 2021 tarihleri arasında 5.si gerçekleşecek festivalin biletleri biletix’te satışta.

Detaylı bilgi için: bozcaadacazfestivali.com

Festival Hakkında;

2017’den beri Bozcaada’yı müzikseverlerin uğrak yeri haline getiren Bozcaada Caz Festivali, Türkiye’nin önde gelen müzik etkinliklerinden birine dönüştü. Geçtiğimiz yıl, aralarında Londra Caz Festivali, Stockholm Caz Festivali, North Sea Jazz gibi önemli müzik etkinliklerinin de olduğu Avrupa Caz Ağı’na katılan ve adını uluslararası alanda da duyurmaya başlayan festival, bugüne kadar Yussef Dayes, Erik Truffaz, Erkan Oğur, Elif Çağlar, Volkan Öktem, Sarp Maden, Alp Ersönmez, Korhan Futacı, Birsen Tezer, İmer Demirer gibi bir çok usta ismi sahnesine konuk etti.

You may also like