Sinema

Cannes’ın En İyi İlk Film’i Seçilen “Girl” 4 Ocak’ta Vizyona Giriyor “Girl”

Cannes’ın En İyi İlk Film’i “Girl” vizyona giriyor.

Yönetmenliğini Lukas Dhont‘un yaptığı, birçok ödül kazanan filmin başrollerinde Victor Polster, Arieh Worthalter, Katelijne Damen ve Valentijn Dhaenens oynuyor.

Lukas Dhont’un “böyle bir cesaret öyküsü, benim ilk filmimim konusu olmalı” diyerek ve 2009’da Belçika’da bir gazetede okuduğu haberden yola çıkarak çektiği “Girl” 4 Ocak’ta vizyona giriyor.

Filmin özeti şu şekilde; CGV Arthouse salonlarında! Cannes’ın En İyi İlk Film’i seçilen Kız, Belirli Bir Bakış bölümünde dünya prömiyerini yaptı ve başta Altın Kamera olmak üzere birçok ödül kazandı. Kız, profesyonel bir balerin olmak için çabalayan 15 yaşındaki ergen trans birey Lara’nın hikâyesini anlatıyor. Lara, bir yandan ergenliğin getirdiği huzursuzlukla başa çıkmaya çalışırken bir yandan da bale eğitimindeki zorlukları aşmaya çalışıyor. Yönetmen Dhont, “Böyle bir cesaret öyküsü, benim ilk filmimin konusu olmalı.” diyerek 2009’da Belçika’da bir gazetede okuduğu haberden yola çıkmış. Kız, Oscar and the Wolf’un “Strange Entity” şarkısına çektiği kliple de tanınan Dhont’un yönettiği ilk uzun metrajlı film.

You may also like