Kitap

Çek, Düzenle, Paylaş

Telefondan nasıl daha güzel fotoğraf çekerim? Sorunuzun cevabı bu kitapta

Fotoğraf çekmek hayatımızın alışkanlığı haline geldi. Çekip çeşitli filtrelerden geçirdikten sonra hemen sosyal medyada paylaşmak, çekilen fotoğraflara güzel yorumlar beklemek herkesin hayali durumunda. Dijital fotoğrafçılık çok hızlı gelişim gösteriyor. Fotoğraf makinaları gelişiyor ama akıllı telefonların ufak boyutları ve fotoğraf çekme özellikleri geliştikçe mobil fotoğrafçılık belki de daha hızlı ilerleme katediyor. Hatta fotoğraf makinası almak yerine lensi kuvvetli bir telefon alarak ihtiyacımı karşılarım diyenlerin sayısı hiç de az değil. Kullandığımız akıllı telefonlardaki lens kalitesi arttıkça fotoğraf çekmek için artık büyük ve ağır fotoğraf makinalarına ihtiyacımız kalmadığı bir gerçek. Artık telefonlarımız DSLR olarak adlandırılan makinalara gore çok daha hafif, paylaşım yapabilmek ve fotoğrafları düzenlemek için çok daha pratik ve hızlı.

Profesyoneller dahi büyük makinalarını terkedip daha compact fotoğraf makinalarını tercih etmeye başlamışken amatörlerde telefondan daha güzel nasıl çekerimin cevabını bulmaya çalışıyorlar. İşte bu noktada Mehmet Ömür’ün yazdığı Çek, Düzenle Paylaş kitabı sorulara cevap veriyor. Kitap özellikle iPhone fotoğrafçılığı olarak belirtilmişse de diğer markaları kullanan ve fotoğraf çekmeye meraklı herkesin faydalanabildiği bir içerik barındırıyor.

Kitabı hazırlayan Mehmet Ömür’de bir zamanlar DSLR makina kullanan bir fotoğrafçı olduğunu ancak hepsini satarak sadece iPhone üzerinden çekmeye devam ettiğini belirtmiş. Ve kitabın içerisinde bizlere birçok örneklemeyle nasıl daha iyi çekerizi anlatmış.

Remzi Kitabevi’den çıkan Çek, Düzenle Paylaş telefonlarından fotoğraf çekmeye meraklı herkesin ilgiyle okuyacağı bir kitap.

You may also like