Manşet Sergi

Çizerler Sevenleriyle Buluştu

Çizgi Romanı Yaşatanlar’ sergisi adından söz ettirmiş 24 sanatçının orijinal işleriyle çizgi severleri buluşturuyor

Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Kadıköy Belediyesi Karikatür Evi ve Çizgi Roman Okurları Derneği ile beraber gerçekleştirilen ‘Çizgi Romanı Yaşatanlar’ sergisinde çizgi roman alanında, yurtiçi ve yurtdışında yaptıkları kapak ve dergi tasarımlarıyla adından söz ettirmiş 24 sanatçının orijinal işleriyle çizgi severleri buluşturuyor.

Çizgi romanı yaşatanlar sergisinin bu yıl düzenlenen 3’üncü sergi olduğunu ifade eden Dekan Prof. Dr. Selahattin Yıldız, “24 usta çizerin 86’ya yakın işinin sergilendiği bir bu sergi kapsamında Türkiye’de çizgi romanı yaratanlar, çizgi romanın tarihini yazan üstatların orijinal çizimleri var. Her biri birbirinden çok kıymetli, çok değerli. Onları burada ağırlamaktan ve onları çizgi roman severlerle buluşturmaktan büyük bir keyif alıyoruz. Bu sergi aynı zamanda güzel sanatlar fakültesinde eğitim gören öğrencilerimiz için de çok kıymetli bir deneyim sunuyor” dedi.

Caddebostan Kültür Merkezi’nden sonra sergiyi ikinci defa göstermekten ötürü mutlu olduklarını belirten Çizgi Roman Okurları Derneği Başkanı Önder Çakı ise şöyle konuştu “Akademik ortama girmek bizim için çok önemliydi. Çünkü gençlerin de çizgi roman okuma alışkanlığını bizler gibi yaşamasını çok arzu ediyoruz. Çizimlerin tablette yapıldığı bir dönemdeyiz. Buradaki çizimlerin hepsi el işi ve orijinal çizimler. Genç arkadaşlarımızın bunları gördükten sonra heveslerinin artacağını düşünüyorum. İlk sergimizden çok iyi geri dönüşler oldu. Garip bir sergi, insanların geçmişe dönmek hoşuna gidiyor.”

Sergi 5 Mart’a kadar sürecek .

You may also like