Etkinlik Festivaller

Çocuk Sanat Festivali Zorlu Performans Sanatlar Merkezinde

Çocuk Sanat Festivali, 3-15 yaş arası çocukları 31 Ocak – 3 Şubat tarihlerinde sanatla buluşturmaya hazırlanıyor.

Festivalde 3-15 yaş arası çocuklar için çeşitli atölyeler oluşturularak el becerileri, özgüvenleri, bedensel ve fiziksel gelişimlerini arttırmak ve topluma faydalı bir birey olmaları amaçlanmaktadır.

Bu festival ile sanatın sadece tek bir yönü değil, şehir hayatında kaçırılan değerlerin de hatırlanması ana merkezdedir. Festival kapsamında kurulacak atölyelerde resimden müziğe, mozaikten dramaya, animasyondan karikatüre, fotoğrafçılıktan uçurtma yapımına, dijital sanattan kodlamaya kadar geniş yelpazede çalışmalar yapılacaktır. Bu atölyelerdeki çalışmalara ek olarak tohumdan toprağa, hayvandan bitkiye doğa sevgisini sanat ile bağdaştırıp çocuklara çeşitli deneyimler kazandırmak amaçlanmaktadır.

Sanat ile daha önce buluşmuş olan çocuklar ise bu festivalde konusunun uzmanı sanatçılar ile buluşup, söyleşilere katılarak sanatçılarla birebir iletişim kurma şansını yakalayacaklar. Görme, işitme ve bedensel engelli çocuklar için beden perküsyonu, atölyeler ve film gösterimleri gibi farklı dallardaki etkinliklerle “her” çocuğa dokunmayı, bütün duyguların ve sanatın özel olduğunun vurgulanmasını hedefleyen festivalde ebeveynler içinde etkinlikler düzenlenecektir. 

Çocuk Sanat Festivali, söyleşilerin, tiyatroların, sinema gösterimlerinin ve müzikallerin de olduğu sanat dolu bir etkinlik olarak 31 Ocak – 3 Şubat tarihleri arasında Zorlu Performans Sanatları Merkezinde tüm çocukları ve sanat severleri bekliyor olacak.

Bilet Almak İçin

You may also like