Manşet Tiyatro

“Dumrul ile Azrail” Yeniden Tiyatro Sahnesinde

Murathan Mungan’ın hikâyesinden Mustafa Avkıran’ın oyunlaştırdığı ve birçok ülkede seyirciyle buluşup iz bırakan “Dumrul ile Azrail” oyunu yeniden tiyatro sahnelerinde!

Türkiye’nin yanı sıra İsviçre, Hollanda, Avusturya, Tunus, Almanya gibi birçok ülkede seyirciyle buluşup iz bırakan Dumrul ile Azrail” oyunu yeniden tiyatro sahnelerinde! Övül ve Mustafa Avkıran’ın rejisiyle, MoMoAcT çatısı altında tekrar sahneye taşınan Dumrul ile Azrail”de Avkıran çiftinin yanı sıra sahnede Ahmet Rıfat Şungar, Bidar, Orhan Topçuoğlu ve Selçuk Artut yer alıyor. Yaşam ile ölüm, varoluş ile yok oluş arasındaki ince çizgide aşkı sorgulayan Dumrul ile Azrail”, 20 yıldır güncelliğini koruyarak günümüz ilişkilerine ışık tutuyor.

Usta yazar ve şair Murathan Mungan’ın hikâyesinden, Mustafa Avkıran’ın oyunlaştırdığı “Dumrul ile Azrail”, kaynağını Dede Korkut’un “Deli Dumrul” hikâyesinden alıyor. Mungan, zengin anlatımıyla hikâyenin çerçevesini koruyarak sıra dışı değişimlerin ve dönüşümlerin saklı olduğu yepyeni bir hikâye ortaya çıkarıyor.

İstanbul Tiyatro Festivali‘nin ortak yapımcılığını üstlendiği “Dumrul ile Azrail”, mart ayından itibaren yurt içinde ve yurt dışında izleyiciyle buluşacak.

You may also like