Güzel Sanatlar Sergi

Emel Vardar Ankara’da Sanatseverlerle Buluşuyor

Dünyaca ünlü heykel sanatçısı Emel Vardar Ankara’da düzenlenen ArtAnkara 5. Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı’nda sanatseverle buluşuyor

Dünyaca ünlü heykel sanatçısı Emel Vardar 14-17 Mart 2019 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenen ArtAnkara 5. Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı’nda sanatseverle buluşuyor.

ATO Congresium’da Eylül Sanat Galerisi standında eserlerini sergileyecek olan sanatçı Emel Vardar sevginin gücüne dikkat çekerek “Bugün dünyanın sorunu nedir? İnsanlık mı? Çok zor günlerden geçiyoruz bizi derinden yaralayan sorunlarımız var. Savaşlar, mülteciler, terör, doğa katliamı, çevre sorunları, kadına şiddet, çocuklarımız. İnsani değerler mi yitiriliyor? Oysa elimizde çok güçlü bir silahımız var; SEVGİ. Benim çalışmalarımın özü; sanatımla sevginin gücünü heykellerime yansıtmak ve izleyiciye sunmaktır” dedi.


Sanatçı her yıl katıldığı Venedik Karnaval sergisiyle başladığı çalışmalarına Newyork, Miami fuarları, Venedik Biennal sergisi, Dubai etkinliği, Türkiye’de Denizli Cam Biennal’i etkinliği ve UKKSA Festivali ile devam ediyor.

You may also like