Manşet Sergi

Emre Ezelli 4. Solo Sergisini Gerçekleştirdi

Emre Ezelli  ”Dichotomy” isimli 4. solo sergisini Viyana’da gerçekleştirdi

Sanatçı önceki işlerinde olduğu gibi yine geri dönüşüm malzemelerle çalışmayı tercih ederek ve bu defa malzemeleri türlü özelliklere sahip kağıtlardan seçmiş. Eserlerindeki alt metinleri ise nostaljik bir etiket makinesi kullanarak basmış.

Bu düzensiz kesilmiş kağıtlar ve alt metinler, kitap ve dergilerden topladığı görseller ile bir araya gelerek kolajlar oluşturmuş. Kolajlarda görülen karakterlerin her birinin farklı bir hikayesi var. Bu hikayeler ise günlük hayatımızda karşılaştığımız olaylardan, kişilerden, okuduğumuz kitaplardan, izlediğimiz tiyatro ve sinema sahnelerinden ilham alarak çalışmış.

Sergi sürecini ve “dichotomy” kavramını irdelediği performans videosu bağlantıya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Ve Performans

 

EMRE EZELLİ HAKKINDA

Emre Ezelli 1986 yılında İzmir’de doğdu. Yaratıcı üretimleri 1992 yılında Hürriyet Gazetesi’nin Çocuk Kulübü’ne katılmasıyla başladı ve 1993-1994 yılında TÜBİTAK resim ödülünü almasıyla devam etti. Namık Kemal Lisesi’nden mezun olduktan sonra Heykel bölümünden mezun olan Ezelli, pratiğini alternatif malzemeler kullanarak geliştirdi. Şimdiye kadar heykeltraş ve tasarımcı Emre Ezelli, 8 karma ve uluslararası sergiye katıldı. Türkiye’de 3 tane kişisel sergi açan Ezelli hem yurtdışından hem de Türkiye’den heykel ve tasarım alanında ödüller aldı. Ayrıca heykelleri özel koleksiyonlarda da yer almaktadır.

You may also like