Tiyatro

Enka’da Tiyatro Baharı Yaşanacak

ENKA Kültür Sanat, nisan ayı programıyla misafirlerini kültür sanata doyuracak

Kıyı, Zebercet, Persona, Tırnak İçinde Hizmetçiler gibi sezonun ses getiren oyunları, nisan boyunca ENKA sahnesine konuk olacak.

31.Yıl ENKA Kültür Sanat Tiyatro Buluşmaları, nisan ayında sezonun sevilen oyunlarını sahnelemeye devam ediyor. Moda Sahnesinin bu sezon en çok sevilen oyunlarından biri olan Kıyı, 2 Nisan’da ENKA‘da seyircisiyle buluşacak.

Yusuf Atılgan’ın kült eseri Anayurt Oteli’nden, Firuze Engin’in başarılı uyarlaması ve Kerem Ayan’ın rejisiyle sahneye konulan Zebercet ise, Halil Babür’ün tek kişilik oyunuyla 8 Nisan’da izleyici karşısına çıkacak.

Türkiye tiyatrosunun belleğini oluşturmak ve bu yönde farkındalık yaratmak amacıyla kurulan Türkiye Tiyatro Vakfı’nın düzenlediği; Müjdat Gezen, Can Gürzap, Tilbe Saran, Şevket Çoruh, Özalp Birol gibi birbirinden kıymetli ustaların katılacağı “Bize Bir Tiyatro Müzesi Gerek” başlıklı panel, 9 Nisan’da tiyatro severlerle buluşacak.

Enka’nın daimi sanatçılarından Genco Erkan’da hem uyarladığı hem yönettiği hem de rol aldığı yeni oyunu “Merhaba” 15 Nisan’da ENKA seyircisiyle buluşacak.

You may also like