Etkinlik

“Fanzin” Tutkunları Viyana’da Buluşuyor

Viyana merkezli bir kültür ve sanat derneği Fabrikraum Kultur ve Kunstverein tarafından desteklenen, kar amacı gütmeyen bir sanat kitabı ve fanzin fuarı olan Fanzineist Vienna Art Book & Zine Fair, 24 – 26 Mayıs tarihleri arasında Viyana’da ziyaretçilerini bekliyor olacak.

 

 

2016 yılında Fanzin Festivali olarak İstanbul Kadıköy’de başlayan Fanzineist; Fanzineist Vienna Sanat Kitabı ve Fanzin Fuarı olarak daha geniş bir kitleye ulaşmak amacıyla bundan sonra Avusturya, Viyana’da yoluna devam ediyor. Gerçekleşecek olan fuarda; 17 ülkeden 45’in üzerinde katılımcı, sergi standlarında yayınlarını tanıtırken, 110’un üzerinde bağımsız yayıncının gönderdiği sanat kitabı ve fanzinler de sergi alanında sergilenecek.

Bağımsız yayıncıları ve sanatçıları bir araya getiren fuar, fanzin ve sanat kitabı yapımının erişilebilirliğini ve de kendine özgü alt kültürünü atölye çalışmaları, etkinlikler, konserler, video gösterimleri ve de sanatçı konuşmaları yoluyla göstermeyi amaçlıyor. Fuar; sanatçıların, yayıncıların ve yaratıcı sektörden gelen diğer kişilerin hikayelerini, deneyimlerini ve de sanat kitabı ve fanzin’e olan tutkularını paylaşabilmeleri için ortak bir alan açmayı hedefliyor.

Fanzineist Vienna Art Book & Zine Fair
24 – 26 Mayıs 2019
Nordbahnhalle-Wien, Österreich Leystraße 157, 1020 Wien

Açılış saatleri:
24 May: 14:00 – 00:00
25 May: 12:00 – 21:00
26 May: 12:00 – 19:00

Direktörler:
Deniz Güvensoy & Deniz Beşer

https://fanzineist.com/

http://www.fabrikraum.org/

You may also like