Manşet Sinema

Frozen II’den Harika Başlangıç

Frozen II, yaklaşık 393 bin seyirciyle en iyi hafta sonu açılışını yapan yabancı animasyon filmi oldu

Karlar Ülkesi II (Frozen II), yayına girdiği tüm ülkelerde olduğu gibi Türkiye’de de harika bir açılış yaparak gişenin yeni lideri oldu

20 Kasım’da gösterime giren ve hafta içerisinde iki günde yaklaşık 320 bin seyirci tarafından izlenen Karlar Ülkesi II (Frozen II), arkasına aldığı bu rüzgarı hafta sonunu da taşıdı ve 393.251 seyirci tarafından izlenerek Box Office Türkiye’nin yeni lideri oldu. Beş günde 712.882 seyirciye ulaşan film, hafta sonu performansıyla tüm zamanların en iyi hafta sonu açılış miktarına erişen yabancı animasyon yapım olma payesine erişti. Film ayrıca, bu yıl içerisinde en iyi açılış yapan yabancı filmler listesinde Avengers: Endgame ve Captain Marvel’ın arkasında üçüncü sırada yer almayı başardı.

Gösterimdeki üçüncü hafta sonunu geride bırakan Recep İvedik 6, 381.390 seyirciyle Box Office Türkiye’nin ikinci basamağında yer aldı. Film 17 günde toplam 3.206.280 seyirciye ulaştı.

Haftanın bir diğer yeni filmi Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu ise 292.685 seyirci tarafından izlenerek açılışını listenin üçüncü sırasında gerçekleştirdi.

Kaynak: Boxoffice Türkiye

You may also like