Etkinlik

Geleneksel Art Boya Sanat Günleri ‘ne Geri Sayım Başladı

“Geleneksel Art Boya Sanat Günleri – 2019” etkinlikleri, bu yıl 22-24 Şubat 2019 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek

Her yıl düzenli olarak yapılan etkinlik çerçevesinde, fotoğraf sergisi, sanatçı workshopları, atölye çalışmaları ve eğitim programları yer alıyor.

Fotoğraf meraklıları konusu ” Sevgi” olarak belirlenmiş çok özel bir fotoğraf sergisiyle karşılaşacaklar. Özellikle genç fotoğraf sanatçılarını desteklemek, amacıyla, Küratör Tahsin Aydoğmuş tarafından seçilen fotoğraflar, orijinal Hahnemühle kağıda, Fine Art baskı olarak hazırlandı ve müze camıyla özel olarak çerçevelendi.

Bu yıl sanat günleri kapsamında gerçekleşecek olan bir önemli etkinlik de, Fotoğraf Sanatçısı Kerim Suner’in yapacağı, 1800’lü yılların baskı tekniği “Albümen Baskı” olacak.

Fotoğrafçılar ya da fotoğraf öğrencilerine, bir sanatsal baskı tekniği olan Fine Art baskı yapma şansının verilmesi ise bu yıl ki sanat günlerinin sürprizi olarak sanatseverlerin karşısına çıkıyor.

Bunların yanında akrilik, suluboya, baskı teknikleri, botanik illüstrasyon, tezhip ve edirnekari gibi çok sayıda farklı etkinliğin izlenebileceği sanat günlerine katılım için önceden kayıt yaptırılması gerekiyor.

Sanatla ilgili üretimi olan, sanatsal çalışmalar içinde olan herkes, etkinlikler süresince hem sanatçılardan hem de Art Boya yetkililerinden sanat malzemeleri ve teknikler hakkında detaylı bilgi alabilir, workshoplara ve atölye çalışmalarına katılabilir ve sergiyi ziyaret edebilir.

You may also like