Etkinlik Kitap

Gençler 2020’de “Özgürlük” Öyküleri Yazacak

Gençlere dünyayı öykülerle anlama ve anlatabilme fırsatı sunan Zeynep Cemali Öykü Yarışması’nın 2020 teması “özgürlük” olarak belirlendi.

 

2011’den beri düzenlenen ve Türkiye’nin dört bir yanından 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerinin katıldığı Zeynep Cemali Öykü Yarışması, ilk gençliğe adım atan genç öykücüleri yazmaya davet ediyor, 10 yıldır onların yazı serüvenine eşlik ediyor.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın ülke çapında duyurduğu yarışmada gençler bu kez ÖZGÜRLÜK temasında öyküler yazacak. Edebiyatımıza yeni öykücüler kazandırmayı amaçlayan yarışmaya son başvuru tarihi 20 Mayıs 2020.

Her yıl olduğu gibi edebiyat dünyasının değerli isimlerinden oluşan seçici kurulda bu yıl Osman Şahin, Ahmet Büke, Görkem Yeltan, Gülsevin Kıral ve Dr. Müren Beykan yer alıyor. 2020 öykülerine kılavuzluk edecek cümle, Zeynep Cemali‘nin Patenli Kız kitabından: “Tekerleklerin üstünde yelle yarışıyordu.

Ödüle değer görülen genç öykücüler, 2020 sonbaharında düzenlenecek törende ödüllerini, sevilen edebiyatçıların elinden alacaklar.

You may also like