Tiyatro

George Orwell’in “Hayvan Çiftliği”

George Orwell’in distopik romanı Hayvan Çiftliği; Altıdan Sonra Tiyatro ve D22 iş birliğiyle Zorlu PSM Studio’da tiyatroseverler ile buluşacak.

Yiğit Sertdemir’in yönetmenliğini yaptığı Hayvan Çiftliği, Altıdan Sonra Tiyatro ve D22’den toplam 15 oyuncu yer alıyor; Berkay Ateş, Burçin Yel, Buse Kara, Can Kulan, Doğaç Yıldız, Ece Yaşar, Erkan Baylav, Gamze Güzel, İsmail Sağır, İpek Büyükakın, Merve Yiğit, Murat Kapu, Pelinsu Karayel, Tanıl Yöntem, Zehra Bilgin. Oyunun dekor ve ışık tasarımı Cem Yılmazer’e, kostüm tasarımı Candan Seda Balaban’a, müzikler Burçak Çöllü’ye, hareket düzeni ise Senem Oluz’a ait.

“Bütün Hayvanlar Eşittir ama…” Ürettiklerini çalan, onlara işkence eden, yetmezmiş gibi öldüren insanoğluna başkaldıran çiftik hayvanları, haklarına sahip çıkmaya karar verir. Ama kendilerini bu yeni düzenin yöneticisi seçen domuzların, en çok da “siz herşeyin en iyisini bilirsiniz” diyen koyunlardan destek alarak; önce sütleri içmeye, sonra yasaklar koymaya ve başlangıçta hep birlikte belirledikleri ilkeleri tek tek çiğnemeye başlayacakları hiç hesapta yoktur. Orwell’ın sayısız kez sahneye ve sinemaya uyarlanan bu ölümsüz romanı, yeniden seyircisiyle buluşuyor.”

Bilet almak için

Kaynak: www.kumbaraci50.com

You may also like