Manşet Sinema

İstanbul Modern Sinema’da yeni sezon başlıyor

İstanbul Modern Sinema, Türk Tuborg A.Ş.’nin katkılarıyla yeni sezona 4 ayrı programla giriyor

İstanbul Modern Sinema’da yeni sezon 19 Eylül’de başlıyor. Farklı ülke sinemalarından seçkilerin yanı sıra tür sinemasına odaklanan bir program da yer alıyor.

İstanbul Modern Sinema sezonu Bir Başka Rusya ile açıyor. Seagull Film işbirliğiyle gerçekleşen program 21. yüzyılın sinemasına özellikle derin ve karmaşık psikolojik dramlarla damgasını vurmuş çağdaş Rus sinemasının karanlıkta kalan yüzüne bakıyor.

Geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen Fear and Fantasy Festival‘inin  ikincisi bu yıl 17-27 Ekim arasında İstanbul Modern Sinema’nın seçkisiyle izleyiciyle buluşacak.

11’inci kez sinemaseverle buluşan Almanya’dan Yepyeni Filmler programında Alman sinemasının son yıl öne çıkan hit yapımlarına yer verilecek. 21 Kasım- 1 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek program kapsamında Türkiye’de ilk defa izleyiciyle buluşacak pek çok ödüllü yapım yer alıyor.

İstanbul Modern Sinema’nın en sevilen programlarından Biz de Varız’ın 12-22 Aralık’ta gerçekleşecek programında Türkiye Sineması’ndan içerik ve form adına taze fikirler, yeni bakışlar sunan en taze ve ilginç filmler izleyiciyle buluşacak.

 

 

You may also like