Sinema

İstanbul Modern Sinema’da Korku & Fantastik Festivali

İstanbul Modern Sinema, “Korku & Fantastik Festivali” başlığıyla korku ve fantastik türlerinde filmlerin yanısıra farklı sanat dallarından çalışmaları da bir araya getiren festivalin ikincisini, 17- 27 Ekim tarihleri arasında sinemaseverlerle buluşturuyor.

 

Müge Turan’ın küratörlüğünde, Can Koç koordinatörlüğünde gerçekleşecek programda korku meddahı performansından kült animasyonlara, bu yılın festival sineması örneklerinden canlı müzik eşliğindeki sessiz film gösterimlerine, korku ve fantastik sularında gezinen farklı disiplinler bir araya geliyor.

Festivalin öne çıkan filmleri arasında Denis Côté’nin bu yıl Berlinale yarışmasında prömiyerini yapan ve Türkiye’de ilk kez gösterilecek olan Hayalet Kasaba Antolojisi (Ghost Town Anthology), yine bu yıl adından çok söz ettiren, Arjantinli yönetmen Mariano Llinás’ın çekimi on yıl süren, üç kıtada geçen ve altı bölümle 14 saatte anlattığı epik ve radikal filmi La Flor yer alıyor.

Matrix’in 20. Yılı

Bu yıl 20. yaşını kutlayan bilimkurgu klasiği Matrix ve Georges Franju‘nun 1960 yapımı Yüzü Olmayan Gözler (Les Yeux Sans Visage) de izleyiciyle buluşacak filmler arasında.

You may also like