Sinema

Kaotik Öyküsüyle “Don Kişot’u Öldüren Adam”

Terry Gilliam’in yönetmenliğini yaptığı “Don Kişot’u Öldüren Adam” filmi sonunda gösterime girdi!

Twelve Monkeys (1995), Brazil (1985) gibi akıllara kazınmış pek çok filme imzasını atan Terry Gilliam‘ın büyük emekler gösterip neredeyse 20 yılını verdiği “Don Kişot’u Öldüren Adam” filmi sonunda vizyona girdi. 

Uzun bir süredir heyecanla beklenen “Don Kişot’u Öldüren Adam”da, Adam Driver ve Jonathan Pryce filmin başrollerini paylaşıyorlar.

Filmin konusu ise şu şekilde; “Alaycı bir reklam yönetmeni olan Toby, kendisinin Don Kişot olduğuna inanan yaşlı bir İspanyol ayakkabıcının hezeyanlarına kapılır. Ayakkabıcı, Toby’i sadık hizmetkar Sancho Panza olarak görerek kelimenin tam anlamıyla Toby’e musallat olur. Komik ve gittikçe daha gerçeküstü bir hal alan maceraların içine giren Toby, idealist gençliğinde çekmeyi planladığı bir filmin trajik yankılarıyla da yüzleşmek zorunda kalır. Bu film, küçük bir İspanyol köyünün umutlarını ve hayallerini sonsuza dek değiştiren bir film olacakır. Peki Toby kendini değiştirip insanlığını yeniden kazanabilir mi? Hikaye ilerledikçe hayal ve gerçek iç içe geçer ve Toby kendini Don Kişot‘a dönüşürken bulur.”

You may also like