Sahne Sanatları Tiyatro

Karabahtlı Kardeşlerin Bitmeyen Şen Gösterisi

Özgün şarkıları ve matrak orkestralarıyla, karnaval tadında hikayelerini gösteriye dönüştüren Karabahtlı Kardeşler, her gittikleri yerde hayatlarını anlatmaktadırlar. Maske ve kuklalarla rolden role girerek süsledikleri gösteriye 5 kişilik Karabahtlı Orkestrası canlı müzikleriyle eşlik eder.

Aslı Can Kortan ve Yiğit Sertdemir‘in rol aldığı Karabahtlı Kardeşlerin Bitmeyen Şen Gösterisi, Kumbaracı 50 Sahnesi’nde tiyatroseverler ile buluşuyor! 

Oyunun özeti şu şekilde: Gösteri… Hayatları… Başını hiç hatırlamıyorlardı, sonunu… Şşşşt otur yerine. Bin renk, bir nümayiş, bin ses, bir heyecan… Tanıyın, tanışın. Yanılın, yanaşın…Alemin bir köşesinde, güneşin haftada bir gün doğduğu, gecenin hiç batmadığı, biri birine benzemez birbirine hiç benzemez ‘gösterenler’in dünyasına doğmuş iki karabahtlı kardeşin bitmeyen şen hikayesi. Bir sandık dolusu düş sonra, her gecenin batıp bir günü doğurduğu bu alemin bir başka köşesinde bulunca kendilerini… Düşünmediler. Taşınmadılar. Hatırladılar. Gösteri hayatlarıydı. Sonunda hayatlarını gösteri yapmaya karar verdiler.Bin bir renkli kostümler, türlü tuhaf masklarla, çeşit çeşit kuklalar, şarkılarla danslarla, bir şenlik, iki bahtıkara huzurunuzda… Karabahtlı kardeşlerin bitmeyen şen gösterisi. Tekmili bir arada.

Bilet almak için

Kaynak: www.kumbaraci50.com

You may also like