Kitap

Kırmızı Kedi Genç Edebiyata Verdiği Desteği Sürdürüyor

Hakan Güngör’ün  Vedat Günyol Genç Deneme Yazarı Ödülü’ne değer görülen denemelerinden oluşan  ‘Sanatımı Koru Ey Tarih’ Kırmızı

Hakan Güngör, Vedat Günyol Deneme Ödülü’ne değer görülen denemelerinde, başta popüler kültürün gerçek kültür ve sanatı ötelediği, gerçek sanatın korunması gerektiği, bu görevin de tarihe düştüğü noktasından hareket ediyor. Bununla birlikte daha pek çok sanatsal konu üzerinde özlediğimiz ve beklediğimiz usta işi denemelerle yaşadıklarını, düşüncelerini okura aktarmayı, bu konularda bir tartışma alanı açmayı, yalın, anlaşılır ve özenli bir dille ve kendine özgü bir biçemle sunuyor.

ARKA KAPAK:

Hakan Güngör, 2018 Yılı Vedat Günyol Genç Deneme Yazarı Ödülü ile “seçici kurul” nezdinde ödüllendirilmiş denemelerinde, Türkiye’nin son yıllarda bir taraftan yapaylaşırken diğer taraftan iyice çoraklaşan kültür ortamını ele alıyor. Sanatımı Koru Ey Tarih, asla yeri dolmayacak isimlerin açtığı boşluklardan ilerleyerek bugüne geliyor. Hem ustaları yad ediyor hem buraya nasıl geldik sorusunun cevabını veriyor. Güngör, edebiyattan sinemaya, basın dünyasından gündelik yaşama her yerde karşılaştığımız sığlaşmayı denemenin tüm tarafsızlığıyla dile getiriyor.

 

 

You may also like