Sergi

Kova Art Space’den “İç Ses”

Kova Art Space, 16 Kasım – 9 Aralık tarihleri arasında küratörlüğü Kırmızı İnisiyatif tarafından üstlenilen ‘İÇ SES’ başlıklı karma sergiye ev sahipliği yapıyor.

Farklı disiplinlerden 15 sanatçının işlerinin yer alacağı serginin açılışında sanatçı Ayça Ceylan’ın ‘Ört, doldur, göm aşk ne?’ adlı performansı izlenebilir.

Sanatçılar: Hatice Çöklü, Ferda Demirel, Rukiye Epli Dede, Zeynep Karabacak, Ayça Ceylan, Ankabuta, Lioba Abrell, Ute Mescher, Ramazan Can, Yalda Jafari Yaghin, Umut Reyhanlı, Jale Asya Kahraman Özyılmaz, Aykut Öz, Hüseyin Arıcı, Mehdi Saadeti

Performans hakkında :
“Ört, doldur, göm aşk ne?”, aşk ve teselli üzerine inşa edilen bir çay içme rituelidir. Ritüelde katılımcılar çeşitli bitkilerin özel olarak kurutulup karıştırılması ile oluşturulan “ordo amoris” çayını içip aşk üzerine bir yolculuğa çıkar. Bu yolculukta her bir katılımcının karşısında oturan performans sanatçısı ile 13 dakikası vardır. 13 dakika sonunda her bir katılımcı aşk”ı içeren bir kelime, bir imge veya herhangi bir şey ile kendi aşk mektuplarını oluşturur. Bu mektuplar sergi boyunca performansın bir parçası olarak sergilenecektir.
Performansa katılım 7 kişi ile sınırlandırılmıştır.
*Ordo Amoris, meyan kökü, papatya, sığır dili ve anason bitkilerinin çeşitli oranlarda karıştırılmasından oluşan bir bitki çayıdır. Karışım sanatçının aile tarifidir. İsmini Aziz Augustine’nin erdemin kısa ve gerçek tanımı diye tanımladığı “aşkın düzeni” kavramından almaktadır.

Adres: Aşağı Ayrancı Güvenlik Caddesi No:17/A Çankaya / Ankara

Kaynak: Kova Art Space

You may also like