Müzik

‘Müzik Endüstrisi Sertifika Programı’ başlıyor

MÜYORBİR ve MÜ-YAP’ın desteğiyle ‘Müzik Endüstrisi Sertifika Programı’ başlıyor

TC Kültür ve Turizm Bakanlığı ile MÜYORBİR ve  MÜ-YAP’ın desteğiyle müzik sektöründe örneğine az rastlanacak bir ‘Müzik Endüstrisi Sertifika Programı’ düzenlenecek.

4 Aralık Çarşamba günü Bahçeşehir Üniversitesi bünyesinde başlayacak ve 12 hafta sürecek programda müzik yapımcılığından telif haklarına, meslek birliklerinden dijital ve fiziksel dağıtıma, müzik pazarlamasından sosyal medya kullanımına kadar birçok önemli konu masaya yatırılacak. Program sonunda başarılı katılımcılara sertifika verilecek.

Telif hakları da incelenecek

Eğitim süresince katılımcılar; stüdyo ve stüdyo ekipmanları, telif hakları, bestecilik ve söz yazarlığı, düzenleme, kayıt, mix-mastering, video klip, dijital müzik dağıtımı, spotify, itunes, deezer, YouTube, fiziksel müzik dağıtımı, müzik zincir mağazaları, müzik pazarlaması, görsel malzemenin hazırlanması, yasal işlemler, kayıt tescil belgesi, sanatçı menajerliği, konser ajansları gibi konularda bilgi sahibi olacaklar. Eğitimler, müzik sektöründe alanında uzman kişiler tarafından verilecek.

Dersler, Çarşamba ve Perşembe günleri saat 19.00’dan 22.00’ye kadar yapılacak.

You may also like