Güzel Sanatlar Sergi

Naz Sirmen’in İlk Kişisel Sergisi “Yolculuğu Anımsamak”

Naz Sirmen’ in ilk kişisel sergisi olan “Recall the Journey / Yolculuğu Anımsamak” Ruhun derinliklerinde sahipolduğu bilgi birikimini açığa çıkarabilmesine ve bu yaşadığımız insanlık deneyiminin dışında var olan çoklu boyutlardaki gerçekliğe dikkat çekme arzusu taşıyor.

Modern insanın ruhu arayış sürecinde ona bu yolculukta engel olmak üzere kurulu sistemi eleştirmenin bir adım ötesine geçip, sistemi işletenlerin bizler olduğunu hatırlayıp bunu değiştirmenin daha yapıcı bir etki yaratacağını düşünen sanatçı, ruhun evrim sürecini ve yaşamın başlangıcından bugüne kadar insana sunulan tarihi bilgilerin ardındaki gizemi, resimlerinde eritiyor.

Evren, Ruh ve İnsan arasındaki bağın gücünü derinlerde uyandırmak isteyen sanatçı Carl Jung ve Drunvalo Melchizedek gibi düşünürlerin vizyonları ve düşünceleriyle çalışmalarını bütünleştiriyor. Metafizik, Simya, Semboller, Mitoloji, Rüyalar, Cinsellik, Dünya Dışı Yaşam ve Tarihi konuları bireyin özü arayış serüveninde ona bilgelik katacak en temel taşlar olarak görüyor.

Adres: Turnacıbaşı Sokak No: 21 Beyoğlu / İstanbul

Fotoğraf/Kaynak: Gama Gallery

You may also like