Müzik

Olağanüstü Resimler Yapan 5 Müzisyen

Onları müzikleri ile tanıdık, peki sizlere onların muhteşem eserler üreten birer sanatçı olduklarını da söylesek?

Üretmenin tek bir alanla sınırlı kalmadığını gösteren müzisyenlerin resimlerine bakınca çok şaşıracaksınız! Birçok profesyonelden daha iyi işler ortaya çıkaranlar arasında Bob Dylan, Freddie Mercury, Tony Bennett … var.

İşte müzik dünyasına yaptıkları katkıları bir kenara, görsel sanatlar alanında oldukça başarılı işlere imza atan 5 büyük müzisyen;

1. Bob Dylan

Bob Dylan hayranları kendisinin çalışmalarına oldukça aşinadır.  1970’li yıllardaki albümü Self Portrait‘in kapağını da kendisi resmetmiştir. Dylan’ın resimleri Gagosian Gallery‘de de sergilendi.

Bob Dylan – “LeBelle Cascade,” 2009. Acrylic on canvas. Gagosian Gallery, NYC

2. David Bowie 

Görsel sanatlar, David Bowie’nin hayatında büyük rol oynadı. Okul yıllarında sanat eğitimi alan Bowie, müzisyen kimliğinin yanı sıra bir ressam.

David Bowie – Turkish Father and Son, 1978

3. Tony Bennett

Popüler müzik, klasik pop ve caz şarkıcısı olan Tony Bennet, New York Queens’teki Frank Sinatra Sanat Okulu‘nun kurucusudur. Genelde suluboya çalışmaları yapan Bennet, gezerken gezdiği şehirlerin manzaralarını çiziyor.

Tony Bennett – GREEK PORT WITH REMARQUE 1987

4. Freddie Mercury

Ealing Art College’de Art and Graphic Design eğitimi alan Mercury, Queen grubunun resmi logosunun yanı sıra albüm kapaklarını ve sahne kostümlerini tasarladı.

5. Patti Smith

Kendini tek bir medya ile sınırlamayan Smith, fotoğraflar çekiyor ve resimler yapıyor.

Patti Smith – Self Portrait 1971

You may also like